آخرین اخبار از بازگشایی مدارس، فرهنگیان در اولویت واکسیناسیون؟

به گزارش وبلاگ خرید، به گزارش خبرنگاران، امروز محسن حاجی میرزایی در نشست آنلاین با اعضای هیأت رئیسه مجلس دانش آموزی ادامه داد: شیوع بیماری کرونا، قواعد کاری ما را دچار مشکل کرد و مسیرهایی را که برای دهه های مختلف تجربه نموده بودیم کنار زد و ما کوشش کردیم مأموریت های جدیدی انجام دهیم؛ هرچند ساختار تشکیلاتی گذشته، تحقق اهداف را میسر می کرد اما با تغییرات ناشی از کرونا، ما باید پیوند شبکه گسترده نظام تعلیم و ترببت را برقرار می کردیم، بنابراین شبکه شاد را راه اندازی کردیم تا پیوند بین شبکه تعلیم و تربیت را برقرار کند.

آخرین اخبار از بازگشایی مدارس، فرهنگیان در اولویت واکسیناسیون؟

حاجی میرزایی بر فراهم شدن زمینه پیوند نمایندگان مجلس دانش آموزی در شبکه شاد با هدف پالایش ایده ها و انتقال از صف به ستاد، تأکید و توضیح داد: در شرایط کنونی همیشه کوشش می کنیم تا هیچ دانش آموزی از آموزش ها محروم نگردد. ما با تجربه ای نو درگیر هستیم که تا به امروز سابقه نداشته است.

وی گفت: در شرایط کرونایی و آموزش های مجازی، برگزاری آزمون های پایانی باید به گونه ای باشد که آموخته های دانش آموزان را به خوبی بسنجد، بنابراین کوشش می کنیم بهترین و دقیق ترین روش ها را در این خصوص به کار بگیریم.

وی در ادامه اضافه نمود: این که تعدادی از دانش آموزان، دسترسی به آموزش های مجازی ندارند، با مدیر مدرسه و معلم است، آن ها باید بسنجند چه تعداد از دانش آموزان به وسیله شبکه شاد، چه تعداد به وسیله تلویزیون و چه تعداد به وسیله بسته های آموزشی، درس های خود را دنبال می نمایند.

عضو کابینه تدبیر و امید، ارتباط معلمان با دانش آموزان را بسیار مهم و اعلام کرد: مدیر و معلمان همان وظایفی که در زمان باز بودن مدارس داشتند در شرایط کرونایی و آموزش های مجازی نیز دارند بنابراین مجلس دانش آموزی می تواند این مسئله را پیگیری و با مدرسه همکاری کند.

حاجی میرزایی، مهم ترین چرخشی که در سند تحول باید اتفاق بیفتد را؛ چرخش از آموزش محوری به مهارت محوری بر شمرد و عنوان نمود: کوشش داریم فرهنگیان را در اولویت واکسیناسیون قرار دهیم زیرا اگر بخواهیم دانش آموزان در سال تحصیلی آینده در مدارس حضور یابند، این موضوع مهم بوده و باید محقق گردد.

وی بازگشایی مدارس برای تحقق اهداف تعلیم و تربیت را لازم دانست و اضافه نمود: مهم ترین عامل مصونیّت در برابر آسیب های اجتماعی، بعد از خانواده، نهاد تعلیم و تربیت است؛ زیرا افراد در دوره حساسی از زندگی خود در مدرسه حضور دارند بنابراین نظر به اهمیت موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی، طرح غربالگری را در مدارس اجرایی کردیم.

آخرین اخبار کرونا را در خبرنگاران بخوانید.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7225

به "آخرین اخبار از بازگشایی مدارس، فرهنگیان در اولویت واکسیناسیون؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از بازگشایی مدارس، فرهنگیان در اولویت واکسیناسیون؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید