آزمایش موفقیت آمیز اولین واکسن کرونا روی حیوانات

به گزارش وبلاگ خرید، تارنمای یی سی چین روز آدینه گزارش کرد که واکسن پیکو واکس را شرکت واکسن سازی سینوواک بیوتک شهر پکن فراوری نموده و با موفقیت روی میمون ها آزمایش شده است.

آزمایش موفقیت آمیز اولین واکسن کرونا روی حیوانات

به گزارش ایرنا؛ تارنمای یی سی چین روز آدینه گزارش کرد که واکسن پیکو واکس را شرکت واکسن سازی سینوواک بیوتک شهر پکن فراوری نموده و با موفقیت روی میمون ها آزمایش شده است.

گزارش حاکی است این واکسن پس از آزمایش روی میمون ها، موجب فراوری پادتن در آن ها شده و سیستم ایمنی بدن آن ها را بنوعی تقویت نموده است که بتوانند ویروس ها را از بین ببرد.

در فرایند آزمایش این واکسن روی نوعی میمون که هندی هستند پس از سه هفته به بدن آن ها ویروس کرونا تزریق شد یک هفته بعد آزمایش ها نشان داده که ریه میمون ها از ویروس پاک شده است.

میمون های دیگری که کرونا به آن ها تزریق شده، ولی واکسن دریافت ننموده بودند، بشدت بیمار شده و علایمی از فراوری پادتن نداشته اند.

این واکسن البته از اواسط آوریل روی بعضی از داوطلبان آزمایش شده، اما پزشکان هنوز نتیجه آن را اعلام ننموده اند.

با این حال پیکو واکس تنها واکسن دنیا نیست که برای درمان کرونا 19 ساخته شده است.

یک موسسه نظامی در چین هم واکسن دیگری را مشابه پیکو واکس فراوری نموده است این فراوریی شرکت سینوهارم چین نیز برای آزمایش آماده شده است، اما چون شمار مبتلایان به کرونا در چین زیاد نیستند یافتن داوطلب برای آزمایش یکی از چالش های پزشکان است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 15 تیر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2113

به "آزمایش موفقیت آمیز اولین واکسن کرونا روی حیوانات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش موفقیت آمیز اولین واکسن کرونا روی حیوانات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید