ادعای چین: واکسن کرونا تا خاتمه 2020 عرضه می شود

به گزارش وبلاگ خرید، گفته می شود، خط تولید موسسه محصولات بیولوژیکی پکن قادر خواهد بود با ظرفیت کامل خود، بین 100 تا 120 میلیون دوز واکسن در سال تولید کند.

ادعای چین: واکسن کرونا تا خاتمه 2020 عرضه می شود

یک نهاد دولتی در چین اعلام کرد که واکسن چینی کووید-19 می تواند تا انتها سال میلادی جاری آماده و عرضه شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از فوربز، در حالی که کروناویروس جدید تا به امروز بیش از 6 میلیون نفر را آلوده کرده، حدود 370 هزار نفر را کشته و اقتصاد جهانی را ویران کرده است، کشورهای مختلف که درگیر مبارزه با این بیماری هستند، به شدت در پی ساخت یک واکسن یا یک درمان برای این بیماری هستند.

چین اولین کشوری بود که این ویروس در آنجا ظهور کرد و تقریبا به تمام جهان سرایت کرد و به تبع آن، این کشور یکی از کشورهای حاضر در خط مقدم مبارزه با این بیماری و توسعه واکسن آن است.

براساس اعلام یک نهاد دولتی در چین، در حال حاضر پنج واکسن در این کشور در حال توسعه و گذراندن آزمایشات هستند که در این میان، دو واکسن ایجاد شده توسط دو شرکت وابسته به دولت چین می تواند تا انتها سال 2020 یا اوایل سال 2021 آماده عرضه شود.

به گزارش رویترز، این دو شرکت، موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان و انستیتوی محصولات بیولوژیکی پکن هستند که آزمایش فاز دوم را برای واکسن های خود آغاز کرده اند و تا به امروز آنها را روی بیش از 2000 نفر آزمایش کرده اند.

گفته می شود، خط تولید موسسه محصولات بیولوژیکی پکن قادر خواهد بود با ظرفیت کامل خود، بین 100 تا 120 میلیون دوز واکسن در سال تولید کند.

در حال حاضر پنج واکسن چینی در حال گذراندن آزمایشات انسانی هستند که بیش از هر کشور دیگری در جهان به شمار می آید.

چین جایی است که به نظر می رسد ویروس کووید-19 از آنجا منشاء یافته است و سازمان های بهداشتی و گروه های تحقیقاتی و حتی شرکت های خصوصی کوچکتر در این کشور در تلاش هستند تا برای اولین بار به یک واکسن کووید-19 مؤثر در جهان برسند.

در حالی که شی جین پینگ رئیس جمهور چین قول داده است که هرگونه واکسن موفقیت آمیز را با دیگر کشورها به اشتراک بگذارد، طبق گفته بلومبرگ، تولید واکسن در چین در گذشته با مباحث کیفیت تولید و اختلال ایمنی روبرو بوده است.

انتظار چین برای آماده شدن واکسن کووید-19 تا انتها سال 2020 نسبت به برآوردهای قبلی که حداقل یک سال را پیش بینی می کرد، شتابزده به نظر می رسد. اما این هفته، آنتونی فاوسی مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا گفت که واکسن کووید-19 با توجه به صدور مجوز برای آزمایشات سریع واکسن توسط FDA می تواند اوایل ماه نوامبر آماده شود.

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر بیش از 100 واکسن بالقوه کووید-19 در آزمایشات پیش بالینی هستند که 10 مورد از آنها در این هفته به مرحله آزمایش های انسانی رفته اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 10 مرداد 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2406

به "ادعای چین: واکسن کرونا تا خاتمه 2020 عرضه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای چین: واکسن کرونا تا خاتمه 2020 عرضه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید