برخورد قانونی با شرکت های آلاینده مازوت در اراک

به گزارش وبلاگ خرید، معاون دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: طبق قانون با هر شرکت و واحد آلاینده در شهر اراک برخورد قاطع صورت می گیرد.

برخورد قانونی با شرکت های آلاینده مازوت در اراک

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، معاون دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: محیط زیست استان مرکزی کنترل های لازم و مستمر را هم انجام دهد و طبق قانون با هر شرکت و واحد آلاینده برخورد قاطع صورت گیرد.

صالحی اضافه نمود: تاکید بر این است که دستگاه های متولی از جمله محیط زیست استان مرکزی پیگیری و نظارت بر منابع آلاینده را داشته باشد.

وی افزود: بخشی از آلایندگی که اراک با آن دست به گریبان است به علت استفاده از سوخت مازوت توسط پالایشگاه و نیروگاه است که هشدارهای لازم به آن ها داده شده است تا از این سوخت استفاده ننمایند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب اراک اعلام کرد: شرکت های مذکور دلایلی از جمله مصوبه ها و تصمیمات کشوری را بهانه می نمایند که قابل قبول نیست اگر این تصمیمات کشوری به ضرر مردم اراک و استان باشد نباید این تصمیمات اجرا گردد.

از شامگاه یکشنبه 6 دی در بعضی مناطق شهر اراک منتشر شد که به گفته میرزایی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی منشا این بو از سوی دشت شازند و علت آن صنایع متعددی است که در اطراف شهر شازند فعالیت دارند و با جریان باد بوی نامطبوع آن ها به سمت کلانشهر اراک می آید.

در کلانشهر اراک از ابتدای سال 98 تا به امروز، 43 روز آلوده را تجربه نموده ایم که نسبت به میزان مشابه سال گذشته که 45 روز بوده، 4 روز کمتر است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 578

به "برخورد قانونی با شرکت های آلاینده مازوت در اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد قانونی با شرکت های آلاینده مازوت در اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید