حزب الدعوه خواهان مشخص موعد اولیه انتخابات زودهنگام عراق شد

به گزارش وبلاگ خرید، حزب الدعوه الاسلامیه امروز (دوشنبه) خواهان مشخص موعد اولیه انتخابات زودهنگام در عراق شد که از ابتدای سال 2021 تجاوز نکند. این حزب نسبت به اهمال کاری و کندی در این باره هشدار داد.

حزب الدعوه خواهان مشخص موعد اولیه انتخابات زودهنگام عراق شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، حزب الدعوه در بیانیه ای بیان کرد، انتخابات زودهنگام درخواست اصلی مرجعیت عالیقدر، فراکسیون های سیاسی و اقشار مختلف ملت هم زمان با استعفای دولت سابق بود.

این حزب شیعه عراق تاکید نمود: مرجعیت دینی عالیقدر در خطبه های نماز آدینه بارها بر لزوم تسریع در برگزاری انتخابات مذکور تاکید نموده است.

طبق بیانیه این حزب، ماموریت اصلی که به منظور آن دولت انتقالی کنونی تشکیل شده برگزاری انتخابات زودهنگام در شفافیت و ایجاد فضاهای مناسب حضور شهفرایندان در پای صندوق های رای است که در آزادی کامل بدون هیچ فشار، دیکته ای، بدون هیچ اکراه یا اجباری رای بدهند.

در این بیانیه تاکید شده است: این مساله مستلزم کوشش برای احیای صندلی کشور و کنترل اوضاع امنیتی است زیراکه انتخابات آزاد بدون تعهد دولت به نظارت امنیتی و حمایت از مراکز انتخابات و حوزه های اخذ رای تحقق پیدا نخواهد نمود.

حزب الدعوه اشاره نمود، مشخص موعد اولیه این انتخابات عراقی ها را مطمئن می سازد که چرخه اصلاحات کنونی شروع به حرکت نموده و فرایند صحیح تغییر شروع شده و این مساله اطمینان به فرایند سیاسی را تقویت و امیدها به آینده مطلوب برای کشور را زنده خواهد نمود.

حزب شیعه عراق خواهان مشخص موعد اولیه برای انتخابات شد که نهایتا از ابتدای سال آینده میلادی تجاوز نکند.

این حزب همچنین از دولت، مجلس و گروه های مربوطه به خصوص کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق خواست برای آماده سازی مستلزمات مطلوب جهت برگزاری انتخابات تعجیل نموده و تمام کوشش ها را روی تحقق این هدف محوری بگذارند که از اجماع ملی برخوردار است.

حزب مدکور نسبت به تعلل، اهمال کاری به بهانه های مختلف هشدار داد و اضافه نمود: این مساله منجر به برانگیختن خشم مردم و نگرانی هایشان و تفسیرات منفی درباره چسبیدن به قدرت و چشم پوشی از خواسته های مردم در زمینه اصلاحات و تغییر می گردد که خدمتی به فرایند سیاسی ننموده و ثبات سیاسی کشور را تهدید می نماید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3338

به "حزب الدعوه خواهان مشخص موعد اولیه انتخابات زودهنگام عراق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب الدعوه خواهان مشخص موعد اولیه انتخابات زودهنگام عراق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید