خبرنگاران 50 هزار سبد غذایی بین نیازمندان خراسان شمالی توزیع می شود

به گزارش وبلاگ خرید، بجنورد -خبرنگاران - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی از توزیع 50 هزار بسته غذایی بین نیازمندان و مددجویان این نهاد طی در چند روز آینده خبر داد.

خبرنگاران 50 هزار سبد غذایی بین نیازمندان خراسان شمالی توزیع می شود

مجید الهی راد روز پنجشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز خراسان شاقتصادی، که به مناسبت روز خبرنگار صورت گرفت، گفت: این بسته های غذایی شامل اقلامی چون مرغ، برنج و روغن بین مددجویان این نهاد توزیع می شود.

وی اضافه نمود: این بسته های غذایی در مناطق روستایی به در منازل مددجویان برده شده و در شهرها در مکان های پیش بینی شده، که اعلام خواهند شد، تقدیم مددجویان می شود.

الهی راد با اشاره به شارژ کارت به مبلغ 155 هزار ریال برای هر مددجو، گفت: این بسته ها برای خانواده های یک نفره شامل پنج کیلو برنج، دو عدد مرغ و یک بطری روغن، برای خانوارهای دونفره 10 کیلو برنج، دو عدد مرغ و دو بطری روغن و برای خانواده های سه نفره 10 کیلو برنج، دو عدد مرغ و سه بطری روغن می شود.

وی یادآور شد: به منظور کاهش ازدحام در مکان های توزیع این کالاها در نواحی شهری، مددکاران این نهاد در طول روز با گروههای 100 تا 150 نفره از مددجویان تماس گرفته و از آنان خواهند خواست تا برای تحویل سبد غذایی خود به مکان های مشخص شده مراجعه کنند.

الهی راد جمعیت زیر پوشش این نهاد در استان را بیش از 60 هزار خانوار گفت و گفت: بر این اساس بیش از 22 درصد جمعیت استان به صورت مستقیم با کمیته امداد امام خمینی در ارتباط هستند.

وی اضافه نمود: با اضافه نمودن جمعیت خیران، مشترکان صندوق های صدقات، حامیان و سایر اقشار به نوعی بیشتر جمعیت استان با این نهاد مرتبط هستند.

کرونا به جمعیت مددجویان خراسان شاقتصادی اضافه نمود

مدیرکل کمیته امداد خراسان شاقتصادی از اضافه نموده شدن بیش از 8 هزار خانوار در شرایط سخت بیماری کرونا به جمعیت زیر پوشش این نهاد خبر داد و گفت: در سال های گذشته تمام تلاش این نهاد بر خروج مددجویان از زیر پوشش کمیته امداد بود ولی در شرایط فعلی و مسائل اقتصادی که بر اثر همه گیری ویروس کرونا به مردم تحمیل شده، برای خروج مددجویان سختگیری نمی شود و تعداد ورودی ها نیز افزایش یافته است.

الهی راد اضافه نمود: با وجود تمام سختی های موجود، کمک های مردمی به این نهاد افزایش یافته به طوری که در مرحله اول طرح مواسات 31 هزار بسته غذایی به همراه 240 هزار وعده غذای گرم در ماه مبارک رمضان بین نیازمندان توزیع شد.

وی از اعطای تسهیلات به افراد آسیب دیده از کرونا خبر داد و گفت: هم اکنون این تسهیلات توسط بنیاد مستضعفان و صندوق امداد ولایت به کسب و کارهای آسیب دیده اختصاص می یابد.

الهی راد گفت: در مرحله دوم طرح مواسات نیز پنج هزار و 300 بسته غذایی در مراکز نیکوکاری، هر کدام به ارزش 2.5 تا سه میلیون ریال جمع آوری و در بین نیازمندان توزیع شد.

وی از خراسان شاقتصادی به عنوان استانی محروم یاد کرد و گفت: متاسفانه کم کاری دیگر بخش ها و دستگاه ها دامنگیر کمیته امداد شده و باعث سرریز شدن افراد بیشتر برای استمداد از کمیته امداد می شود.

وی بیشترین گروه های هدف زیر پوشش این نهاد را زنان دانست که در نتیجه بیکاری و نیز آسیب های اجتماعی از خدمات این نهاد بهره مند می شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شاقتصادی با اشاره به نقش رسانه در فرهنگسازی و ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف امداد، خواستار همراهی رسانه ها به ویژه خبرنگاران در راستا خدمت رسانی این نهاد شد.

بیش از60 هزار و 255 خانوار با جمعیتی حدود 112 هزار نفر در استان خراسان شاقتصادی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان 863 هزار نفر جمعیت دارد که 44 درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شاقتصادی از نظر سرانه درآمدی خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور واقع شده است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3600

به "خبرنگاران 50 هزار سبد غذایی بین نیازمندان خراسان شمالی توزیع می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 50 هزار سبد غذایی بین نیازمندان خراسان شمالی توزیع می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید