ده ها مزدور ائتلاف سعودی در حمله ناکام به استان الضالع یمن کشته و زخمی شدند

به گزارش وبلاگ خرید، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با ناکام گذاشتن حمله مزدوران ائتلاف سعودی در جبهه استان الضالع ده ها نفر از متجاوزان را کشته یا زخمی کردند.

ده ها مزدور ائتلاف سعودی در حمله ناکام به استان الضالع یمن کشته و زخمی شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک مقام نظامی یمن اظهار داشت که امروز شنبه ده ها نفر از مزدوران ائتلاف سعودی طی یک عملیات ناکام برای پیشروی به سمت مناطق الفاخر و حبیا العبدی در استان الضالع در جنوب یمن کشته و زخمی شدند.

یک مقام نظامی یمن به شبکه المسیره گفت: از جمله کشته ها در صفوف مزدوران ائتلاف سعودی، چندین فرمانده آنها هستند که با دفاع محکم نیروهای ارتش و کمیته های مردمی غافلگیر شدند و در نهایت پس از یک درگیری هشت ساله میان دو طرف، متجاوزان که خسارات جانی و تجهیزاتی سنگینی به آنها وارد شده بود ، مجبور به عقب نشینی شدند.

مقام یمنی گفت: هنوز اجساد کشته های مزدوران ائتلاف سعودی در صحنه نبرد وجود دارد، علاوه بر اینکه ده ها نفر از این متجاوزان در محاصره نیروهای ارتش و کمیته های مردمی هستند.

استان ضالع در شرق استان تعز که یکی از جبهه های مهم یمن بین طرف های درگیر است، واضع شده است. این استان از شمال با إب و البیضاء هم جوار است.

ائتلاف سعودی از بیم سقوط استان مرکزی مأرب به دست دولت نجات ملی، مجبور شده است، برای کاهش فشار در این جبهه و کند کردن پیشروی های نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن، چند جبهه را فعال کند که تعز، الحدیده (ساحل غربی) و حجه (شمال غربی) از مهمترین این جبهه بوده است. با این حال این فشارها، نتوانسته مانع از پیشروی نیروهای یمنی گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7309

به "ده ها مزدور ائتلاف سعودی در حمله ناکام به استان الضالع یمن کشته و زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ده ها مزدور ائتلاف سعودی در حمله ناکام به استان الضالع یمن کشته و زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید