غواصی بین میلیون ها عروس دریایی؛ پالائو

به گزارش مجله بای بلاگ، عروس های دریایی علی رغم زیبایی و ظرافت خیره کننده خود، معمولا برای افرادی که در آب های آزاد شنا یا موج سواری می کنند، مشکل ساز می شوند. اما دریاچه پالاو palau اینگونه نیست.

غواصی بین میلیون ها عروس دریایی؛ پالائو

شدت نیش عروس های دریایی بسیار فرق دارد. اغلب آن ها موجب درد فوری، تحریک و قرمزی پوست می شوند. برخی گزش های عروس دریایی ممکن است سبب بیماری های سیستمیک شوند. و در مواردی نادر مرگبار هستند. ولی دریاچه پالاو بسیار فرق دارد. با خیال راحت بین میلیون ها عروس دریایی شنا کنید، بدون اینکه خطری شما را تهدید کند؛ بله! میلیون ها عروس دریایی!

دریاچه عروس دریایی را در ساحل جزیره سنگلاخی و خالی از سکنه Koror پالاو پیدا کنید. عکس ها واقعی و البته کمی ترسناک است. اما خوشبختانه هیچ خطری در کار نیست. چرا که این نوع از موجودات زیبا هیچ گونه سلاح دفاعی برای مقابله با متجاوزین قلمرو خود ندارند. البته نوعی نیش بسیار ضعیفی دارد که پوست انسان اصلا آن را حس نمی کند که این خبر خوبی برای غواصان است.

تعداد بسیار بالای این موجودات به گونه ای است که انگار کسی با هدف قبلی موجبات تولید مثل زیاد این عروس های دریایی را برای جذب گردشگر به دریاچه را فراهم کرده است. که این گونه نیست! دریاچه منحصر به فرد عروس های دریایی کاملا طبیعی است و بدون دخالت انسان ها به وجود آمده است.

Jellyfish Lake یا همان دریاچه عروس دریایی یکی از 70 دریاچه آب شور جنوب اقیانوس آرام است که زمانی به اقیانوس متصل بودند و بعد ها بر اثر اتفاقات طبیعی جدا شد. متاسفانه در سال های اخیر جمعیت عروس های دریایی به طور قابل توجهی کم شده است. اما چرا؟

غواصان دریاچه با توجه به تجربه و مشاهدات خود می گویند:

گرم شدن آب اقیانوس موجب شوری بیشتر آب دریا شده و در نتیجه کار را برای تولید مثل عروس های دریایی سخت کرده است.

با این وجود هنوز امید بازگشت به شرایط اولیه تولید مثل وجود دارد. دانشمندان بر این باور هستند اگرچه مشکل زیستی دریاچه در 65 سال گذشته به بیشترین مقدار خود رسیده است، اما اگر شرایط بهبود یابد، عروس دریا قطعا جمعیت خود را دوباره به دوران اوج خود می رساند. کاهش جمعیتی که ما از آن صحبت می کنیم، برای بازدیدکنندگان جزیره ملموس نخواهد بود و آن ها همچنان خود را غرق در انبوهی از عروس دریایی می بینند.

شاید این دریاچه از مهم ترین مراکز گردشگری ناحیه نباشد، اما یکی از مقاصد گردشگری پالاو هست. به هر حال اگر اهل غواصی در آب های گرم هستید، سفر به این دریاچه را از دست ندهید! قطعا غواصی بین میلیون ها عروس دریایی لذت بخش خواهد بود.

منبع: کجارو / curiosity.com
انتشار: 17 اسفند 1400 بروزرسانی: 17 اسفند 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8671

به "غواصی بین میلیون ها عروس دریایی؛ پالائو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غواصی بین میلیون ها عروس دریایی؛ پالائو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید