موافقت وزارت کشور برای تخصیص سهمیه بنزین ویژه معلولان

به گزارش مجله بای بلاگ، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه نزدیک به 30 هزار پلاک خودرو ویژه معلولان در کشور وجود دارد، از تصویب اختصاص سهیمه بنزین ویژه معلولان در وزارت کشور خبر داد.

موافقت وزارت کشور برای تخصیص سهمیه بنزین ویژه معلولان

محمد نفریه در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه روز جهانی معلولان همزمان با حضور رئیس جمهور در نشست با معلولان درخواستی نوشته شد تا سهمیه بنزین برای معلولان در نظر گرفته شود، گفت: رئیس جمهور هم دستور دادند تا نسبت به این مساله رسیدگی شود. به دنبال این دستور، در وزارت کشور هم کارگروهی تشکیل شد و این کارگروه در قالب بند 8، تصویب کرد که برای معلولان سهمیه بنزین در نظر گرفته شود.

وی افزود: این موضوع به وزارت نفت ابلاغ می شود تا برای کلیه خودروهای دارای پلاک ویژه معلولان و جانبازان سهمیه بنزین علاوه بر سهمیه عادی در نظر گرفته شود. این موضوع تصویب شده و ما نیز پیگیر آن خواهیم بود. نحوه اعطای این سهمیه نیز به گونه ای خواهد بود که در کارت سوخت آنها شارژ خواهد شد.

معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه البته نیاز به سهیمه بنزین معلولان فقط مختص افرادی که پلاک ویژه دارند، نیست، اظهار کرد: بسیاری از معلولان نیز هستند که کارت سوخت ندارند، برای مثال موتورهای سه چرخ یا خانواده هایی که پلاک ویژه ندارند از جمله این گروه ها هستند، اما برای اقدامات درمانی و اشتغالشان نیازمند این سهمیه هستند. این وسایل نقلیه به مثابه پای این معلولان و وسیله کمکی برای رفت و آمد آنهاست.

نفریه شرح داد: با توجه به اینکه وسایل حمل و نقل عمومی شهرها نیز مناسب سازی نشده است به نظر می رسد تخصیص این سهمیه برای معلولان ضروری باشد. از طرف دیگر در حال پیگیری این موضوع در خصوص مراکز روزانه هستیم. بیش از 50 هزار نفر از خدمات این مراکز استفاده می کنند که سرویس های ایاب و ذهاب برایشان در نظر گرفته شده است و نیاز به سهمیه دارند. از سوی دیگر طرح دیگری به نام مراقبین معلولان در خانواده نیز وجود دارد که یک مراقب گاهی تا 6 منزل را در طول یک سر می زند و به کارهای روزانه آنها رسیدگی می کند که برای این طرح نیز باید سهمیهای در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: ما همه این موارد را پیگیری خواهیم کرد، اما با این حال در مرحله اول تخصیص این سهمیه به تصویب رسیده که خبر خوبی برای معلولان است. نزیک به 30 هزار نفر در کشور نیز دارای پلاک ویژه معلولان هستند.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 179

به "موافقت وزارت کشور برای تخصیص سهمیه بنزین ویژه معلولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت وزارت کشور برای تخصیص سهمیه بنزین ویژه معلولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید