پکن: چین واکسن کرونا را با قیمت مناسب در اختیار دنیا می گذارد

به گزارش وبلاگ خرید، وانگ ون بین سخنگوی وزارت امورخارجه چین در مصاحبه با خبرنگاران گفت که کشورش واکسن کووید 19 را با قیمت مناسب و معقول در اختیار دنیا قرار می دهد.

پکن: چین واکسن کرونا را با قیمت مناسب در اختیار دنیا می گذارد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایرنا، وی روز سه شنبه توضیح داد، این واکسن در کشور های مختلف در دست فراوری است و تعیین نیست که چگونه قیمت گذاری می گردد، اما چین واکسن های خود را به عنوان کالای عمومی دنیای و با قیمت مناسب و معقول در اختیار دنیایان قرار خواهد داد.

وانگ در خصوص گزارش رسانه ها درباره گران بودن واکسن فراوریی چین در مقایسه با واکسن های ساخت آمریکا و بعضی کشور های اروپایی گفت: این ادعا کاملا بی اساس است.

وی اضافه نمود: چین پیشتر متعهد شده است که واکسن های فراوریی خود را در اختیار کشور های در حال توسعه قرار دهد و به این تعهد خود احترام می گذارد.

سخنگوی چین توضیح داد: پکن برای فراوری واکسن کرونا با زمان رقابت می نماید. هنگامی که واکسن فراوری و در دسترس باشد، به عنوان یک قلم کالای عمومی در دنیا تقسیم خواهد شد و این می تواند شامل یاری های اقتصادی برای توزیع و یا توزیع رایگان و یا با قیمت مناسب باشد.

بیش از یکصد کشور در حال فراوری ده ها گونه از واکسن برای درمان ویروس مرگبار و ناشناخته کرونا هستند و چین در نیمه اول امسال میلادی بیان کرد که برای فراوری واکسن دنیای برای کرونا تا سال 2025 میلادی نزدیک به 20 میلیون دلار یاری اختصاص می دهد.

روزنامه گلوبال تایمز چین می نویسد، بر خلاف آمریکا که حاضر به همراهی با کوشش های دنیای برای ساخت واکسن نشده است، پکن می کوشد تا با همکاری همه کشور ها برای درمان ویروس کرونا که هیچ مرزی نمی شناسد، واکسن فراوری کند.

گزارش مرکز تحقیقات و سیاست های بیماری های عفونی دانشگاه مینه سوتا نشان می دهد که همه گیری بیماری کرونا ممکن است یک سال و نیم تا دو سال باشد، در حالی که نزدیک به 70 درصد مردم برای پیشگیری از همه گیری ممکن است به مصونیت جمعی احتیاج داشته باشند. اعتقاد بر این است که فراوری یک واکسن یکی از ضروری ترین اقدامات برای جلوگیری از شیوع ویروس است.

چین متعهد شده است که واکسن فراوریی خود را حداقل به 10 کشور در حال توسعه ارائه دهد، اما بیشتر این شرکا کشور هایی با درآمد کم هستند و این نگرانی را ایجاد می نماید که هزینه های بالای تحقیق و توسعه برای آنان قابل تامین نباشد.

تائو لینا متخصص ایمنی شناسی مستقر در شهر شانگ های واقع در شرق چین می گوید: قیمت واکسن های فراوریی به کشور های کم درآمد نمی تواند چندان از بهای فراوری بالاتر باشد؛ بنابراین قیمت گذاری آن فراتر از یک مسئله تجاری است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4656

به "پکن: چین واکسن کرونا را با قیمت مناسب در اختیار دنیا می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: چین واکسن کرونا را با قیمت مناسب در اختیار دنیا می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید