چه افرادی برای دریافت انواع ویزای کانادا واجد شرایط هستند؟

به گزارش وبلاگ خرید، برای دریافت انواع ویزای توریستی کانادا باید یک سری شرایط را داشته باشید که این شرایط با زمانی که بخواهید ویزاهای دیگری مثل ویزای دانشجویی کانادا را بگیرید متفاوت است. برای اینکه پیروز به دریافت ویزای توریستی یا دانشجویی شوید باید به افسر سفارت ثابت کنید که شرایط مورد احتیاج را دارید این شرایط عبارت اند از:

چه افرادی برای دریافت انواع ویزای کانادا واجد شرایط هستند؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

برای مشاهده شرایط ویزای دانشجویی کانادا کلیک نمایید.

فرایند دریافت ویزای مولتی کانادا چگونه است؟

برای اینکه بتوانید ویزای مولتی کانادا را بگیرید باید مانند ویزاهای دیگری مثل ویزای دانشجویی کانادا فرم هایی که مربوط به این ویزا است را پر نموده و مدارک و اسناد مورد احتیاج را به پفراینده خود اضافه کنید تا با دریافت ویزا بتوانید با بلیط خارجی به کانادا بروید. علاوه بر این باید تمام هزینه های ارزی ویزا و انگشت نگاری را به سفارت کشور کانادا پرداخت کنید. در طی فرایند دریافت ویزای مولتی باید در صورت احتیاج کارهای زیر را نیز انجام دهید:

رایج ترین روشی که برای درخواست ویزای مولتی کانادا و ویزاهای دیگری مثل ویزای دانشجویی کانادا مورد استفاده قرار می گیرد به وسیله وب سایت و به صورت آنلاین است. به طور کلی درخواست ویزای مولتی به صورت آنلاین شامل مراحل زیر است:

ایجاد حساب کاربری

پر کردن فرم درخواست ویزا

آپلود مدارک ویزا

پرداخت آنلاین هزینه ها

تایید درخواست و ئریافت شماره پیگیری

دریافت نامه وقت انگشت نگاری

مراجعه حضوری به سفارت برای مصاحبه و انگشت نگاری

ارائه مدارک ویزا برای آنالیز نهایی

مراجعه دوباره به سفارت برای دریافت پاسپورت و جواب ویزا

اگر مایل به انجام آنلاین کارها نیستید می توانید برای درخواست ویزای مولتی کانادا یا ویزاهای دیگر مثل ویزای دانشجویی کانادا به صورت حضوری و بدون معین وقت با خرید بلیط خارجی به یکی از دفاتر VAC در یکی از کشورهای همسایه مثل امارات مراجعه کنید و همه کارها مثل ارائه مدارک ترجمه شده و فرم درخواست، پرداخت هزینه و انگشت نگاری را انجام دهید. به این نوع درخواست که به صورت آنلاین انجام نمی گردد اصطلاحا On paper گفته می گردد.

توجه داشته باشید پیگیری جواب ویزا از طرق حساب کاربری که در سایت کانادا دارید راحت تر از ایمیل است و هم چنین با آپلود کردن مدارک احتمال اینکه گم شوند خیلی کمتر از زمانی است که به صورت حضوری آن ها را تحویل می دهید. به همین خاطر درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاین بهترین روش می باشد.

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا دارای انواع مختلفی است که با توجه به احتیاج های هر فرد متفاوت است و فرد باید متناسب با احتیاج هود ویزای مورد نظر را دریافت نمایند. ویزای کانادا در نوع های مختلفی مثل ویزای تحصیلی کانادا، ویزای توریستی کانادا، ویزای فرصت مطالعاتی و ... وجود دارد که در ادامه این مطلب دسته بندی کامل انواع ویزای کانادا را برای شما توضیح می دهیم.

به شکل کلی ویزای کانادا به دو دسته کلی تقسیم می گردد:

· ویزای موقت کانادا

· ویزای اقامت دائم کانادا

برای مشاهده دیگر انواع ویزای کانادا وقیمت آن کلیک نمایید.

برای ثبت و درخواست هر یک از دو دسته ویزای کانادا از دو روش می توانید اقدام کنید. یکی از این روش ها ثبت نام آنلاین انواع ویزای کانادا می باشد و روش دوم به این صورت است که بایستی به سفارت کانادا مراجعه کرد و به صورت حضوری و با ارئه مدارک فرم های مربوط به درخواست ویزا را پر کرد.

توجه داشته باشید به دلیل اینکه در ایران سفارت کانادا بسته می باشد، افراد متقاضی هر یک از انواع ویزای کانادا بایستی به یکی از وکهای دفاتر vfs در کشور های اطراف ایران مراجعه نمایند تا مراحل انگشت نگاری و یا بیومتریک ویزای آنها انجام گردد. البته بهتر است بدانید که با توجه به اعلام سایت رسمی سفارت کانادا در حال حاضر بهترین روش برای درخواست ویزای کانادا، ثبت نام آنلاین ویزا کانادا می باشد.

ویزای موقت کانادا

یکی از دسته بندی های انواع ویزای کانادا، ویزای موقت کانادا می باشد که همانطور که از نام آن تعیین است این نوع ویزا به افراد فقط اجازه می دهند که در یک زمان تعیین و محدود در خاک کانادا بمانند. ویزای موقت کانادا به 3 توع ویزا که زیرمحموعه آن می باشد، تقسیم بندی کرد:

· ویزای توریستی کانادا

· ویزای تحصیلی کانادا

· ویزای همراه کانادا

افرادی که دارای ویزای مولتی کانادا می باشند این امکان را دارند که تا زمان اعتبار این ویزا که مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت است، در هر زمان به کانادا بفرایند و به مدت 6 ماه نیز در این کشور اقامت داشته باشند. این افراد بعد از گذشت 6 ماه می توانند به مدت 6 ساعت از خاک کانادا خارج شوند و دوباره به آن بازگردند و دوباره 6 ماه دیگر در کانادا بمانند.

یعنی افراد میتوانند با خارج شدن از خاک کانادا به مدت 6 ساعت، ویزای خود را برای 6 ماه دیگر تمدید نمایند و دوباره در این خاک اقامت داشته باشند.

ویزای نرمال کانادا

یکی دیگر از انوع ویزای کانادا، ویزای نرمال کانادا می باشد که زیر مجموعه ای از ویزای موقت کانادا می باشد. در این نوع از ویزای کانادا، دعوتنامه به عهده خود متقاضی می باشد و فرایند درخواست مانند روال مرسوم دریافت ویزا است. به این صورت که پس از تکمیل مدارک مورد احتیاج، هر یک از مدارک برای ترجمه به مکان تعیین شده ارجاع می گردد و همانجا به صورت آنلاین درخواست شما ثبت می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3095

به "چه افرادی برای دریافت انواع ویزای کانادا واجد شرایط هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه افرادی برای دریافت انواع ویزای کانادا واجد شرایط هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید