کره شمالی خواستار توقف میانجی گری کره جنوبی شد

به گزارش وبلاگ خرید، کره شمالی امروز (پنجشنبه) از همسایه جنوبی خود خواست از تلاشش برای میانجیگری میان پیونگ یانگ و واشنگتن دست بردارد.

کره شمالی خواستار توقف میانجی گری کره جنوبی شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کره شمالی ظاهراً کوشش دارد تا فشارها را بر آمریکا به منظور آنکه طرح های پیشنهادی جدیدی در راستای خارج کردن دیپلماسی هسته ای میان آنها از بن بست ارائه دهد، افزایش داده است.

بیانیه اخیر کره شمالی نشان دهنده تداوم ناخرسندی این کشور از آمریکا و کره جنوبی به سبب بن بست مربوط به مذاکرات میان آنها است. با این حال هنوز نشانه ای از این که کره شمالی بخواهد رسماً مذاکرات با آمریکا را ترک کند دیده نمی گردد و دفتر ارتباطی بین دو کره که در خاک کره شمالی واقع است همچنان فعال بوده و کره شمالی در عین حال هنوز هم درباره ارتباطات خوب میان کیم جونگ اون رهبر این کشور و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا صحبت می نماید.

این بیانیه در حالی مطرح شده که دونالد ترامپ قرار است دو روز دیگر برای یک سفر دو روزه به کره جنوبی برود. از زمان شکست دومین نشست دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در پایتخت ویتنام هیچ گونه نشست علنی میان آمریکا و کره شمالی برقرار نشده است.

شکست این نشست ضربه ای به کوشش های مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی برای میانجگری میان واشنگتن و پیونگ یانگ و تسهیل مذاکرات میان این کشورها محسوب می گردد. اخیراً ترامپ و کیم جونگ اون نامه های شخصی رد و بدل کردند که این اتفاق باعث افزایش حدس در مورد امکان احیای دیپلماسی بین دو طرف شده است.

امروز که وون جونگ گان رئیس دفتر امور آمریکا در وزارت خارجه کره شمالی اظهار کرد: کره شمالی دیگر به واسطه کره جنوبی برای تعامل با آمریکا عمل نخواهد کرد.

او همچنین اظهارنظرهای اخیر مون جائه این و مقام های دیگر کره جنوبی مبنی بر وجود تعاملات مختلف و مذاکرات غیررسمی بین دو کره را تکذیب کرد. که وون خاطر نشان کرد: برای مقام های کره جنوبی بهتر این است که به امور داخلی کشور خودشان بپردازند.

چند روز پیش نیز شی جینپینگ رئیس جمهور چین تبدیل به نخستین رهبر چین شد که از سال 2005 تا به امروز به پیونگ یانگ سفر می نماید و او در این سفر با کیم جونگ اون ملاقات کرد.

این سفر شی جینپینگ باعث شد ناظران تحلیل نمایند پکن ظاهراً به عنوان همپیمان اصلی پیونگ یانگ خواستار افزایش نقش خود در مساله هسته ای این کشور است تا در عین حال اهرمش بر واشنگتن نسبت به مناقشات تجاری را نیز تقویت کند.

که وون بر خواسته قبلی کیم جونگ اون مبنی بر این که آمریکا توافق های قابل قبول برای مساله هسته ای تا انتها دسامبر ارائه دهد تاکید نمود.

او خاطر نشان کرد: مذاکرات کره شمالی - آمریکا چنانچه آمریکا مثل طوطی فقط موضوع از سرگیری گفت وگو را تکرار کند اما فکری درباره ارائه پیشنهادهای واقع بینانه نکند دیگر پایدار نخواهد ماند. پیشنهادهایی که می توانند به نفع دو طرف باشند.

وی اضافه کرد: روابط آمریکا با کره شمالی برپایه روابطی محبت آمیز میان کیم و ترامپ به پیش می رود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 604

به "کره شمالی خواستار توقف میانجی گری کره جنوبی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی خواستار توقف میانجی گری کره جنوبی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید