90 درصد مبتلایان به کرونا علائم ندارند

به گزارش وبلاگ خرید، دبیر کمیته علمی ستاد کرونا با اشاره به ابتلای 25 میلیونی به کرونا در کشور، گفت: این آمار نشان دهنده افرادی است که با بیماری کووید-19 مواجهه داشته اند.

90 درصد مبتلایان به کرونا علائم ندارند

به گزارش ایسنا، دکتر مصطفی قانعی، درباره آمار ابتلای 25 میلیونی ایرانیان به کرونا، گفت: ما کیتی به نام کیت الایزا، داریم که IGG و ایمونوگلوبولین M را اندازه گیری می نماید. تست الایزا نشان می دهد که فرد در گذشته به کرونا مبتلا شده، بهبود یافته و در حال حاضر پادتن در بدنش موجود است، اما به هیچ وجه به این معنا نیست که این فرد اکنون بیمار است.

وی اضافه نمود: بنابراین تست الایزا نشان می دهد که فردی مبتلا شده، بهبود یافته و در حال حاضر پادتن در بدنش موجود است. این تست برای اقدامات اپیدمیولوژیک و تحقیقاتی مورد استفاده قرار می گیرد، اما در کار تشخیص استفاده نمی گردد.

قانعی ادامه داد: وقتی تست الایزا را در جمعیت برده و یک جمعیت را با آن مورد تست قرار می دهند، به این نتیجه می رسد که چقدر از مردم به بیماری مبتلا شده اند و پادتن در بدنشان موجود است. از طرفی باید توجه کرد که بالای 90 درصد کسانیکه به بیماری کووید-19 مبتلا می شوند، آنقدر خفیف است که حتی به پزشک مراجعه نمی نمایند. این 90 درصد همان گروهی هستند که فقط به وسیله تست الایزا یا پادتن می توانیم متوجه شویم که به بیماری مبتلا شده اند یا خیر و با تست دیگری نمی توان این موضوع را فهمید. زیرا اصلا علائم بیماری را نداشتند که به پزشک مراجعه نمایند.

دبیر کمیته علمی ستاد کرونا تاکید نمود: بنابراین زمانیکه وزارت بهداشت اعلام می نماید که 25 میلیون نفر یا نزدیک به 20 درصد جمعیت ایران، به کرونا مبتلا شده اند، به معنای همان گروه مبتلای خفیف هستند که مسئله ای نداشتند که بخواهند به پزشک مراجعه نمایند و تست مولکولی تشخیصی از آن ها گرفته گردد؛ بنابراین این آمار به معنای تعداد بیمار نیست، بلکه تعداد بیماران همان کسانی هستند که یا بستری می شوند و یا آنقدر علائم دارند که تست PCR برایشان اجرا شده و بیماری شان تشخیص داده می گردد.

وی با بیان اینکه این 25 میلیون نفر با بیماری مواجهه داشتند و بر بیماری غلبه نموده و علامتی هم پیدا نکردند، گفت: آمار بستری و فوتی ها نیز بر اساس همان چیزی است که به صورت روزانه از سوی سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3278

به "90 درصد مبتلایان به کرونا علائم ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "90 درصد مبتلایان به کرونا علائم ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید