آغاز عملیات اجرایی احداث اولین ایستگاه از خط 10 مترو تهران؛ به زودی

به گزارش مجله بای بلاگ، تهران (پانا) - با آماده سازی محل حفاری شفت ورود دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطع به اولین جبهه کاری خط 10 مترو، به زودی آغاز رسمی عملیات اجرایی احداث نخستین ایستگاه از خطوط جدید مترو پایتخت در میدان دریاچه شهدای خلیج فارس انجام می شود.

آغاز عملیات اجرایی احداث اولین ایستگاه از خط 10 مترو تهران؛ به زودی

به گزارش روابط عمومی و بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام، مدیر عامل شرکت مترو در این رابطه گفت: به دنبال انتقال دستگاه حفار مکانیزه از شفت میدان کتاب به کارگاه میدان دریاچه شهدای خلیج فارس و آماده سازی محل حفاری شفت مورد نیاز برای آغاز به کار این دستگاه، عملا می توان گفت عملیات اجرایی احداث نخستین ایستگاه از خط 10 بزودی و طی مراسمی رسمی آغاز خواهد شد. دستگاه حفار مکانیزه مورد نظر، همان دستگاهی است که پیش از این، عملیات حفاری ساخت گالری در پروژه توسعه شمالی خط 7 مترو را بر عهده داشت.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در ادامه افزود: میدان دریاچه شهدای خلیج فارس در واقع نقطه آغاز احداث نخستین قطعه از قطعات پنجگانه خط 10 است؛ قطعه نخست بیش از 14 کیلومتر طول داشته و از میدان دریاچه شهدای خلیج فارس تا میدان کتاب امتداد خواهد یافت.

مهندس امام در بخش پایانی صحبت های خود گفت: فاز دوم پروژه احداث خط 10 از میدان دریاچه شهدای خلیج فارس به سمت غرب و تا وردآورد ساخته خواهد شد تا با خط 5 مترو ایستگاه تقاطعی داشته باشد. به هر حال برای آغاز عملیات اجرایی ساخت قطعه نخست خط 10 پیش نیازهایی از قبیل نقشه برداری کل راستا، اجرای عملیات ژئوتکنیک در قالب 39 حلقه گمانه اکتشافی و 25 حلقه چاهک دستی، حفاری و بتن ریزی شمع های سازه نگهبان ایستگاه دریاچه و آماده سازی دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطع لازم بود که این عملیات در حال انجام است و انشاءا… بزودی شاهد برگزاری مراسم رسمی آغاز عملیات اجرایی احداث اولین ایستگاه خط 10 مترو خواهیم بود.

گفتنی است خط 10 مترو به طول تقریبی 43 کیلومتر با 35 ایستگاه، از مناطق 5.4، 3.2، 1 و 22 عبور کرده و در پهنه شمالی پایتخت، از محدوده فلکه سوم تهرانپارس در شرق تا وردآورد در غرب تهران امتداد می یابد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6960

به "آغاز عملیات اجرایی احداث اولین ایستگاه از خط 10 مترو تهران؛ به زودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز عملیات اجرایی احداث اولین ایستگاه از خط 10 مترو تهران؛ به زودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید