باکس آفیس هفته؛ فیلم راسل کرو بالاخره جزء پرفروش ها شد

به گزارش مجله بای بلاگ، فیلم نامتعادل (unhinged) ساخته درک بورته که آخرین بازی راسل کرو است در دومین هفته اکرانش پیروز شد به جمع ده فیلم پرفروش باکس آفیس هفته وارد گردد. این اولین هفته بعد از کروناست که بالاخره تعداد فیلم های حاضر در باکس آفیس به ده تای معمولش رسید.

باکس آفیس هفته؛ فیلم راسل کرو بالاخره جزء پرفروش ها شد

البته هنوز فروش به آن رقم میلیونی نرسیده ، اما حداقل این هفته هر ده فیلم فروش داشته اند و این خودش نشان از رونق تدریجی سینماها دارد.

در صدر جدول فیلم نامتعادل ساخته فیلم ساز آلمانی درک بورته را داریم که راسل کرو مشهورترین ستاره ای است که در آن بازی می نماید. فیلم داستان مردی به نام تام کوپر است. مردی که به لحاظ ذهنی بی ثبات است و برای اینکه پلیس به او شلیک کند و به این ترتیب بمیرد دست به یک سری قتل می زند. او به خانه ای هجوم می برد و ساکنانش را به قتل می رساند. بعد خانه را به آتش می کشد و آنجا را ترک می نماید.

از آن طرف ریچل هانتر زنی است که تازه از همسرش جدا شده و صاحب بچه است. او پسر 15 ساله اش را به مدرسه می برد که در ترافیک پشت یک کامیون گیر می افتد. صاحب کامیون کوپر است و وقتی ریچل اعتراض می نماید پیاده می گردد و او را وادار به عذرخواهی می نماید. ریچل بعدتر می خواهد برای مسائل طلاق با وکیلش صحبت کند اما متوجه می گردد که کوپر تلفنش را دزدیده است. کوپر به تعقیب و آزار ریچل ادامه می دهد و این قضیه ابعاد وسیع تری پیدا می نماید.

پخش نمایندگان فیلم معتقد بودند با اکران آن می توانند شرایط سینماها را در دوران پساکرونا بسنجند. این اولین فیلمی است که بعد از بازگشایی سینماها در سالن های سینمای آمریکا روی پرده رفت.

فیلم در کل جهان 13.1 میلیون دلار فروخته است که 5.1 میلیون آن در آمریکا و کانادا و 8 میلیون دیگر مربوط به کشورهای دیگر بوده است. این آخر هفته فروش فیلم بالای 4 میلیون دلار بود.

اما منتقدان فیلم را دوست نداشته اند و به آن امتیاز 42 از 100 را داده اند. آن ها معتقدند راسل کرو البته تصویر تماشایی از یک مرد شریر ارائه داده است اما فیلم هوش و عمق کافی برای اینکه مخاطبش را راضی کند ندارد. منتقد دیگری گفته است که این همان بی مووی است که انتظارش را داریم. اینجا فقط کشتار مسأله است و دلایل پشت آن اهمیتی ندارند.

اما منتقد ایندی وایر فیلم را ضعیف ارزیابی نموده و گفته که تنها حسی که راسل کرو در این فیلم از خودش نشان می دهد خشم است.

حتی منتقد ورایتی که نسبت به فیلم موضع متوسطی گرفته می نویسد: نامتعادل هرگز نمی تواند از همان صحنه گیرای اول فراتر برود و دلیل آن هم اشتباه محاسباتی ساختاری فیلم نامه ای است که کارل السورث، از هواداران این ژانر مرتکب شده؛ اگر فیلم خود درباره یک دیوانه را با شدیدترین لحن ممکن شروع کنید در ادامه چاره ای ندارید جز آنکه همیشه روندی نزولی را طی کنید.

فیلم باب اسفنجی: اسفنج در حال فرار توانسته در دومین هفته اکرانش همچنان خوب بفروشد و فقط یک پله نزول نموده و حالا در رده دوم باکس آفیس واقع شده است.

این سومین فیلم از سری فیلم های باب اسفنجی است که انیمیشن آن به روش کامپیوتری طراحی شده نه روش دو بعدی. فیلم داستان سفر ماجراجویانه باب اسفنجی و رفقایش است. وقتی حیوان خانگی محبوب باب یعنی گری حلزون توسط شاه پوزیدون دزدیده می گردد باب و پاتریک مأموریت نجاتی ترتیب می دهند تا به شهر گمشده آتلانتیک بروند و گری را به خانه برگردانند.

تیم هیل که خالق سریال باب اسفنجی است فیلم را کارگردانی نموده است اما مخاطبان این قسمت را چندان تحویل نگرفته اند و امتیاز آن 6.7 از 10 است. منتقدان هنوز به فیلم امتیاز نداده اند اما بعضی از آن ها نوشته اند که فیلم کارگردانی قوی دارد و تکنیک قسمت های قبلی را وام گرفته و چیزی ساخته شده که کاملا متناسب با جهان باب اسفنجی است. البته بعضی از منتقدان هم نوشته اند که تغییر انیمیشن از شیوه طراحی دو بعدی به گرافیک کامپیوتری باعث شده که باب اسفنجی: اسفنج در حال فرار آن حس و حال روان قسمت های قبلی را نداشته باشد.

فیلم سوم جدول باز هم یک اثر جدید است. کلمات روی دیوار حمام درامی است که فیلم ساز آلمانی ثور فرودنتال آن را ساخته است و اندی گارسیا و چارلی پلامر بازیگرانش هستند.

داستان نوجوانی به نام آدام که از مدرسه اخراج می گردد چون تعیین می گردد به لحاظ روانی دچار اسکیزوفرنی است. این اتفاق وسط سال تحصیلی می افتد در شرایطی که او سال آخر دبیرستان است. این دانش آموز باهوش و زیرک سعی می نماید این راز را پیش خودش نگهدارد در شرایطی که عاشق همکلاسی باهوشش هم شده است، همین عشق الهام بخش او می گردد که اجازه ندهد شرایط روانی اش بر او مسلط شوند.

منتقدان از فیلم بدشان نیامده و امتیاز 62 از 100 را به آن داده اند. منتقد سایت راجر ایبرت نوشته است: فیلم نامه قوی و هوشمندانه نیک نوادا بر اساس رمان برنده جایزه جولیا والتون است. آدام کاراکتری حساس و باهوش است و کارگردان با شیوه های بصری برجسته انگار به درون این کاراکتر می رود و نقطه نظر او به جهان را به ما نشان می دهد.

منتقد ورایتی هم می گوید: مجموعه ای از حقیقت، ظرافت و درد در این تصویر از نوجوانی مشکل دار به چشم می خورد. ستاره بااستعداد فیلم هم می داند که هر یک از این ها را چطور به نمایش بگذارد. اما مثل خیلی از فیلم های نوجوانانه دیگر در نهایت فیلم بین اینکه وسط این موقعیت باشد یا از بیرون به آن نگاه کند گیر می افتد.

رتبه چهارم جدول در اختیار فیلم دهه هشتادی گونیز ساخته ریچارد دانر است. این کمدی ماجراجویانه داستان یک سری بچه است که در محله گونی با خانواده هایشان زندگی می کردند اما حالا قرار است خانه ها که تحت رهن بوده اند به فروش بروند. این پسربچه ها که اسم گروه خودشان را گونیز گذاشته اند تصمیم می گیرند که آخر هفته را کنار یکدیگر بگذرانند. هر کدام از آن ها یک ویژگی دارد؛ یکی مبتکر است، آن یکی پرحرف و یکی مثبت اندیش و دیگری چاق.

آن ها می خواهند خانه هایشان را از اجراییه سند رهنی نجات بدهند و در این جهت ماجراجویی های جالبی برایشان اتفاق می افتد. بعد از نمایش این فیلم در طول سال های بعد گونیز اصطلاحی شد معادل آدم های خل و چل.

امتیاز فیلم در سایت متاکریتیک 62 از 100 است. منتقد امپایر درباره اش گفته بود که طرح فیلم بر اساس آرکتایپ ها و کهن الگوهاست و ماجراجویی های بچه ها جوری در این طرح تنیده شده که لحظات مفرح و دوست داشتنی برایتان به دنبال می آورد.

فیلم نشان می دهد که اسپیلبرگ چقدر خوب می تواند مخاطبش را سرگرم کند چون اصل داستان فیلم گونیز متعلق به اسپیلبرگ بوده و از روی طرح او کریس کلمبوس فیلم نامه را نوشته است.

فیلم جدید کات تروت سیتی (Cut Throat City) آخرین تازه وارد جدول باکس آفیس این هفته است. داستان فیلم بعد از طوفان کاترینا اتفاق می افتد و چهار پسر جوان که با هم رفیق هستند پیشنهادی مبنی بر سرقتی خطرناک در قلب نیواورلئان را می پذیرند.

فیلم را RZA آهنگساز و بازیگر ساخته که البته پیش از این هم دو فیلم بلند در کارنامه اش دارد اما به عنوان آهنگساز و بازیگر کارنامه اش پررنگ تر است. ایتان هاوک بازیگر مشهور فیلم است و منتقدان هم از این اکشن جنایی خوش شان آمده و به آن امتیاز 67 از 100 را داده اند. منتقدان می گویند رنجی که کاراکترهای فیلم در طول آن تحمل می نمایند حماسی است و فیلم انتها مبهوت نماینده و تأثیرگذاری را به نمایش می گذارد.

منتقد شیکاگوتایمز داستان فیلم را تأثیرگذار می داند و منتقد آستین کرونیکل معتقد است که در شرایطی که کووید 19 فاصله میان پولدار و فقیر را در جوامع زیاد نموده است حمله فیلم کات تروت سیتی به نهادهای رسمی به طرز غمناکی به موقع به نظر می رسد.

در رتبه ششم جدول یک فیلم نوستالژیک دهه هشتادی دیگر را داریم؛ جنگ ستارگان: امپراطوری ضربه می زند جزء بهترین قسمت های سری جنگ ستارگان است که اروین کرشنر کارگردانی آن را برعهده دارد. امتیاز فیلم در سایت متاکریتیک 82 از 100 است.

شورشیان در سیاره یخ زده به سر می برند و امپراتوری نیروهای خود را برای نابود کردن آن ها می فرستد. لوک اسکای واکر پیش استاد یودا آموزش می بیند و وسط کار به یاری دوستانش می رود و در همان جهت متوجه می گردد که پدر واقعی اش کیست.

در رده هفتم جدول قسمت دوم فیلم قطاری به بوسان را داریم که قسمت اول آن هواداران زیادی داشت. این اکشن ترسناک دنباله ای بر همان داستان های زامبی قسمت اول است. قسمت اول سال 2016 ساخته شد. هر چقدر قسمت اول این فیلم محصول کره جنوبی را منتقدان تحسین کردند از قسمت دوم آن بیزار شده اند. امتیاز منتقدان به فیلم 50 از 100 است. آن ها معتقدند این قسمت دوم فقط جلوه های دیجیتالی قسمت اول است و اینجا کارگردان فقط می خواسته که اکشنی در ابعاد بزرگتر بسازد و در خلق آن تنش های قسمت اول پیروز نیست.

رده هشتم و نهم جدول باز هم در اختیار فیلم های قدیمی پارک ژوراسیک و بازگشت به آینده است. اولی فیلم دهه نودی استیون اسپیلبرگ و دومی فیلم دهه هشتادی رابرت زمه کیس که هر دوی این فیلم ها هم از سمت منتقدان و هم تماشاگران تحویل گرفته شدند و جزء مهم ترین آثار سرگرم نماینده صنعت سینما رده بندی می شوند.

  • 100 فیلم برتر تاریخ سینما از نگاه هالیوودی ها

رتبه آخر جدول هم در اختیار فیلم جمع نماینده مالیات است. فیلم ساخته دیوید آیر است. دیوید آیر را با فیلم خشم درام جنگی با بازی برد پیت که صحنه های خشنی داشت به یاد می آوریم. بعد از آن آیر سراغ فیلم ابرقهرمانی جوخه انتحار رفت که با اقبال منتقدان روبرو نشد. جمع نماینده مالیات تریلر اکشنی با بازی شیا لبوف است که در فیلم خشم هم با آیر همکاری داشت. داستان دو انتقام جو که به جمع نماینده مالیات شهرت دارند و برای مافیای جرم و جنایت لس آنجلس کار می نمایند. یکی از آن ها مجبور می گردد که از خانواده اش در مقابل خشم یک رقیب قدیمی محافظت کند.

نظر منتقدان به فیلم منفی بود. در روتن تومیتوز امتیاز 17 از 100 گرفته و در سایت متاکریتیک منتقدان به آن امتیاز 22 از 100 را داده اند. یعنی می گردد فیلم را چیزی در حد یک فاجعه ارزیابی کرد. پیتر دبروج منتقد ارشد ورایتی در رابطه با فیلم نوشته است: یک فیلم خونین که به ندرت می گردد پیوستگی بین عناصرش پیدا کرد و همان قدر جالب است که کوبیدن صورت تان به آسفالت خیابان و در همان موقع رد شدن یک ماشین شاسی بلند می تواند جالب و جذاب باشد.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
نامتعادل

Unhinged

24.15.1
باب اسفنجی اسفنج در حال فرار

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

20.61.4
کلمات بر دیوار حمام

Words on Bathroom Walls

10.50.5
گونیز

The Goonies

70.30.8
کات تروت سیتی

Cut Throat City

10.20.2
جنگ ستارگان: امپراطوری ضربه می زند

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back

70.10.2
قطاری به بوسان 2

Train to Busan 2

30.20.6
پارک ژوراسیک

Jurassic Park

100.21.4
بازگشت به آینده

Back to the Future

40.10.2
جمع نماینده مالیات

The Tax Collector

30.10.8

*رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3905

به "باکس آفیس هفته؛ فیلم راسل کرو بالاخره جزء پرفروش ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکس آفیس هفته؛ فیلم راسل کرو بالاخره جزء پرفروش ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید