تخفیف های بیمه ای شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است

به گزارش وبلاگ خرید، بیمه مرکزی اظهار داشت: تخفیف عدم خسارت در بیمه شخص ثالث و حوادث راننده، متعلق به مالک وسیله نقلیه است و مالک می تواند بعد از تغییر خودرو، تخفیفات خود را از طریق نقلیه دیگر منتقل کند.

تخفیف های بیمه ای شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، مالکان وسایل نقلیه موتوری زمینی می توانند سابقه تخفیف عدم خسارت بیمه نامه های شخص ثالث و حوادث راننده را از طریق نقلیه دیگر از همان نوع (مثلاً سواری به سواری) که متعلق به خود، همسر، والدین و یا اولاد بلاواسطه آنها باشد، انتقال دهند.

بنابراین فارغ از اینکه خودروی جدید صفر کیلومتر است یا کارکرده، حق بیمه خودروی جدید مالک وسیله نقلیه، مطابق بند ت) ماده 8 آئین نامه اجرایی موضوع تبصره ماده 6 قانون بیمه شخص ثالث با احتساب تخفیفات عدم خسارت انتقالی محاسبه خواهد شد.

بر این اساس تخفیفات مالک، همزمان با انتقال مالکیت یا هر زمان پس از آن قابل انتقال است و در صورت در دسترس نبودن انتقال گیرنده (اعم از وسیله نقلیه مالک، همسر، والدین و یا اولاد بلاواسطه وی)، این تخفیفات برای مدت نامحدود در سوابق بیمه گر مربوطه و بیمه مرکزی نگهداری خواهد شد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6989

به "تخفیف های بیمه ای شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخفیف های بیمه ای شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید