تعلق خاطر روح شهروندی

به گزارش وبلاگ خرید، شهر سازی صرفا این نیست که مکانی را خارج از شهر اصلی انتخاب کنیم و سپس در آن آپارتمان هایی بسازیم و بعد اقشار آسیب پذیر را در آنها ساکن کنیم. هر شهر یکسری محله و هر محله ساکنانی داردکه هویتش را می سازند و بخشی از هویت خودشان را نیز از آن وام می گیرند.

تعلق خاطر روح شهروندی

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، شهر سازی صرفا این نیست که مکانی را خارج از شهر اصلی انتخاب کنیم و سپس در آن آپارتمان هایی بسازیم و بعد اقشار آسیب پذیر را در آنها ساکن کنیم. هر شهر یکسری محله و هر محله ساکنانی دارد که هویتش را می سازند و بخشی از هویت خودشان را نیز از آن وام می گیرند. بنابر این، اگر در جایی شهرسازی می کنیم و واحدهای مسکونی می سازیم، وظایفی نیز برای خودمان ایجاد کرده ایم. از جمله این که باید ملزومات دستیابی به رفاه اجتماعی را برای آنها فراهم کنیم.

با این توضیح می شود به این نتیجه رسید که هدف از شهرسازی نباید صرفا ایجاد سرپناهی فیزیکی برای انسان ها باشد بلکه دمیدن روح شهروندی در یک محل و توجه به ملزومات رفاهی اهمیت دارد تا شهر ، جایی برای زندگی کردن باشد، نه مکانی برای زنده ماندن.

بر این اساس زمانی که مجموعه مسکونی عظیم همچون مسکن مهر ساخته می شود، باید تلاش کنیم فضاهایی را برای دسترسی سریع و آسان مردم به نیازهای اولیه زندگی شهری فراهم کنیم که از آن جمله می شود به امکانات بهداشتی و درمانی اشاره کرد. علاوه بر این، باید فضاهایی برای ایجاد ارتباط های اجتماعی ساکنان چنین محل هایی نیز فراهم شود ؛ فضاهایی که در آنها بتوانند مشکلاتشان را حل کنند، خدمات رفاهی بگیرند، اصول صحیح شهروندی را بیاموزند و به محیطی که در آن زندگی می کنند، تعلق خاطر پیدا کنند و نسبت به آن عرق داشته باشند، زیرا در غیر این صورت ما با مردمی طرف هستیم که تعلق و عشقی به محیط زندگیشان ندارند و چنین اجتماعاتی بسرعت درگیر آسیب های اجتماعی می شوند و به خودشان و محیط، آسیب می رسانند.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: تسنیم
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1902

به "تعلق خاطر روح شهروندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعلق خاطر روح شهروندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید