توضیحات ثبت احوال درباره صدور شناسنامه در تاریخ 99، 9، 9

به گزارش مجله بای بلاگ، سخنگوی سازمان ثبت احوال درباره صدور شناسنامه در تاریخ 99/09/09 توضیحاتی ارائه کرد.

توضیحات ثبت احوال درباره صدور شناسنامه در تاریخ 99، 9، 9

به گزارش ایرنا، سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره صدور شناسنامه در در تاریخ 99/09/09 گفت: تمام نوزادانی که در این تاریخ متولد شوند، اگر والدین شان همان روز برای دریافت شناسنامه به دفاتر ثبت احوال مراجعه ننمایند، مسئله ای برای صدور شناسنامه در این تاریخ برای آن ها پیش نمی آید.

وی ادامه داد: این افراد تا 15 روز فرصت دارند تا برای دریافت شناسنامه اقدام نمایند و تاریخ شناسنامه نیز برای همان 99/09/09 صادر می گردد، لذا مردم دغدغه ای از بابت اینکه حتما باید در همان روز به دفاتر ثبت احوال مراجعه نمایند، نداشته باشند، چراکه قانون این اجازه را داده است تا افراد 15 روز بعد از ولادت فرزندشان نیز برای دریافت شناسنامه مراجعه نمایند. امیدوارم ما هم بتوانیم در این ایام کرونایی خدمات خوبی را بدون دغدغه به همه هموطنان ارائه دهیم.

سخنگوی سازمان ثبت احوال در بخش دیگری از اظهارات خود درباره صدور کارت هوشمند ملی اظهار داشت: ثبت نام بیش از 59 میلیون نفر تکمیل و برای بیش از 49 میلیون نفر کارت هوشمند ملی صادر شده است.

ابوترابی توضیح داد: مسئولان چاپخانه ملی نیز اعلام نموده اند که فرایند فراوری کارت داخل افزایش پیدا کند و اگر در چاپخانه افزایش فراوری داشته باشند، ما تا ظرفیت صدور 2.5 میلیون کارت هوشمند درماه را داریم.

وی ادامه داد: قرار بود به ما یک میلیون کارت در ماه از سوی چاپخانه داده گردد، اما تا به امروز حدود 2 میلیون و 850 هزار کارت فراوری داخل به ما تحویل داده شده است و ما نیز کارت هوشمند ملی صادر نموده ایم.

سخنگوی سازمان ثبت احوال یادآور شد: ان شاءالله با افزایش فراوری کارت فراوری داخل مسئله ای در صدور کارت هوشمند ملی نداشته باشیم. اگر ماهانه به ما دو و نیم میلیون کارت فراوری داخل از سوی چاپخانه تحویل داده گردد ما نیز در طی 4 یا 5 ماه تمام کارت های هوشمند ملی را صادر می کنیم، اما در حال حاضر قرار است ماهی یک میلیون کارت از سوی چاپخانه به ثبت احوال تحویل داده گردد و اگر همین مقدار هم به ما تحویل داده گردد کوشش می کنیم ظرف چندماه آینده تمام افراد جامانده از کارت هوشمند ملی را تحت پوشش قرار دهیم.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: فرارو
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5209

به "توضیحات ثبت احوال درباره صدور شناسنامه در تاریخ 99، 9، 9" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات ثبت احوال درباره صدور شناسنامه در تاریخ 99، 9، 9"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید