تپه ازبکی قابلیت تبدیل به قطب گردشگری کشور را دارد

به گزارش وبلاگ خرید، خبرنگاران/البرز رییس اداره میراث فرهنگی اشتهارد و نظرآباد بر ضرورت توجه به ظرفیت های بوم گردی اشتهارد تاکید نمود.

تپه ازبکی قابلیت تبدیل به قطب گردشگری کشور را دارد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط گرفتن ویزای دانشجویی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

ولی الله دهقانی سانیج درگفت وگو با خبرنگار وبلاگ خرید، اظهار کرد: تپه ازبکی با پیشینه چند هزار ساله خود می تواند به یکی از قطب های مهم گردشگری کشور تبدیل شود.

وی ادامه داد: تپه ازبکی که قدمت آن به هفت قرن قبل از میلاد بازمی شود قدیمی رین خشت دست ساز بشر را در خود جای داده است.

دهقانی سانیچ اعلام نمود: خوشبختانه با کوشش های انجام شده این تپه برطرف تصرف شد و بعد از این باید زیرساخت های لازم برای حضور گردشگران دراین محوطه باستانی را فراهم کنیم.

وی دربخش دیگری از صحبت های خود به دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان های نظرآباد و اشتهارد اشاره نمود و اضافه نمود: کویرگردی در اشتهارد، روستاگردی و وجود تنها فرودگاه خصوصی درنظرآباد تنها بخشی از جاذبه های گردشگری این دوشهرستان هستند.

این مسئول ادامه داد: برخلاف اشتهارد، ظرفیت های بوم گردی آن طور که باید و شاید در نظرآباد وجود ندارد، چرا که بافت این شهرستان مثل گذشته نیست و خانه های روستایی کمی درآن وجود دارد.

رییس اداره میراث فرهنگی اشتهارد و نظرآباد شرح داد: شرط اساسی برای ایجاد و توسعه بوم گردی فراهم آوردن زمینه های فرهنگی در مناطق و روستاهای هدف است، و برای این که روستاییان از بوم گردی استقبال نمایند باید در این زمینه فرهنگ سازی لازم صورت بگیرد. زیرا اگر زیرساخت های لازم برای بوم گردی در مناطق مختلف استان صورت نگیرد سایر طرح ها دراین حوزه به نتیجه نخواهند رسید.

وی در انتها گفت: برای رشد صنعت گردشگری استان باید موانع به خوبی شناسایی و راه کارهای عملی برای برطرف آنها اتخاذ شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 212

به "تپه ازبکی قابلیت تبدیل به قطب گردشگری کشور را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تپه ازبکی قابلیت تبدیل به قطب گردشگری کشور را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید