جاسازی 20 گرم شیشه برای گروگانگیری یک میلیاردی

به گزارش وبلاگ خرید، مرد جوان که برای رسیدن به طلب 120 میلیون تومانی اش نقشه یک گروگانگیری را طراحی و اجرا نموده بود وقتی پلیس را در یک قدمی خود دید گروگان را آزاد کرد.

جاسازی 20 گرم شیشه برای گروگانگیری یک میلیاردی

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، چند روز قبل زن جوانی هراسان به پلیس مراجعه کرد و از ربوده شدن همسرش اطلاع داد و گفت: چند ساعت قبل از بنگاه املاک با ما تماس گرفتند و گفتند، برای زمین ما در شهریار خریدار پیدا شده است. ساعت 4 و نیم بعد از ظهر بود که به همراه همسرم سوار بر خودرو 206 شدیم تا به شهریار برویم. هنوز خیلی از خانه دور نشده بودیم که خودرو پژویی با دو سرنشین به همراه یک موتورسیکلت دو ترک با بی سیمی که در دست داشتند ازما خواستند که توقف کنیم.

او ادامه داد: امیر، شوهرم خودرو را متوقف کرد. مردی از پژو پیاده شد و دو مردی که سوار موتور بودند نیز به سمت ما آمدند. آن ها خودشان را مأمور مبارزه با مواد مخدر معرفی نموده و به ما گفتند که گزارش شده ما مواد حمل می کنیم. شوهر من که خیالش راحت بود ما مواد نداریم به آن ها اجازه داد تا خودرو را آنالیز نمایند. اما دقایقی بعد ناگهان آن ها گفتند 20 گرم مواد مخدر شیشه که در قاب چراغ راهنما جاساز شده بود پیدا کردند. در حالی که شوکه شده بودیم به من گفتند به خانه برگردم و همسرم را با ماشین خودمان بردند.

زن جوان ادامه داد: از ناراحتی و دلهره دنبال راه حل ای بودم که یک ساعت و نیم بعد از این ماجرا تلفن همراهم به صدا درآمد. شماره تلفن همسرم بود. گوشی را جواب دادم و امیر از من خواست یک میلیارد تومان دلار و طلا در مدت زمان 4 تا 5 ساعت فراهم کنم. امیر گفت جانش در خطر است و هر چه زودتر کاری که گفته است را انجام دهم.

وقتی تماس قطع شد فهمیدم شوهرم را گروگان گرفته اند به همین خاطر به پلیس اطلاع دادم.

رهایی بعد از 6 ساعت

به دنبال این تماس، بلافاصله کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شده و تحقیقات برای شناسایی گروگانگیران شروع شد. در نخستین گام آموزش های لازم به همسر امیر داده شد تا با آن ها قرار ملاقاتی بگذارد.

همزمان مأموران به سراغ دوربین های مداربسته اطراف محل ربودن امیر رفته و با بازبینی دوربین ها، پیروز شدند شماره پلاک خودرو پژو را به دست آوردند.

با استعلام شماره پلاک خودرو، تعیین شد که خودرو پژو متعلق به مرد میانسالی است که چند ماه قبل به خاطر کرونا فوت نموده و پسرش سروش از خودرو استفاده می نماید.

در حالی که تحقیقات در این رابطه ادامه داشت، حدود 6 ساعت بعد از ربوده شدن امیر، مرد جوان ساعت حدود 11 شب دوباره با همسرش تماس گرفت و گفت که گروگانگیران او را در یکی از اتوبان های شمال تهران رها نموده اند.

امیر بعد از رهایی به اداره آگاهی رفت و در مورد ربوده شدنش گفت: من چهره راننده خودرو پژو 405 را ندیدم، ساعتی در خیابان ها گشتیم و بعد آن ها گفتند باید برگه ای امضا کنی که نوشته بود مواد مخدر مال من است. به آن ها گفتم این کار را نمی کنم. اما تهدیدم کردند و من هم مجبور شدم که برگه را امضا کنم. بعد هم گفتند با همسرم تماس بگیرم و از او بخواهم یک میلیارد تومان دلار و طلا فراهم کند. اما نمی دانم چه شد که چند ساعت بعد آن ها مرا در اتوبانی در شمال تهران رها کردند.

طلب 120 میلیونی

مأموران به دستور بازپرس جنایی به سراغ سروش رفته و او را بازداشت کردند. سروش که سعی داشت با اظهارات متناقض جهت تحقیقات را تغییر دهد، در نهایت به کینه ای که از امیر به دل گرفته بود اعتراف کرد.

او گفت: مدت هاست که با یکی از اقوام امیر به نام کوروش کار می کنم. 120 میلیون تومان به او بابت سرمایه گذاری دادم. اما وقتی سراغ پولم را گرفتم او مدام بهانه می آورد. اوضاع من به حدی رسید که ورشکسته شدم و حتی به خاطر فشار های زندگی تصمیم به خودکشی گرفتم. در این شرایط هم کوروش حاضر نشد بدهی اش را بدهد و در نهایت گفت پول را به امیر داده است. چون فکر می کردم دستم به پول نمی رسد، تصمیم گرفتم او را بربایم تا پولم را پس بگیرم.

او ادامه داد: برای اجرای نقشه ام، 4 خلافکار اجیر کردم. درحال اجرای نقشه مان بودیم که همدستم تماس گرفت و گفت همسر امیر به پلیس مراجعه نموده و ما بزودی لو می رویم به همین دلیل او را رها کردیم.

با اعتراف مرد جوان، همدستان او نیز شناسایی و به دستور بازپرس جنایی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت قرار داده شدند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5450

به "جاسازی 20 گرم شیشه برای گروگانگیری یک میلیاردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسازی 20 گرم شیشه برای گروگانگیری یک میلیاردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید