خبرنگاران فرماندار آبادان: مسائل هفت دولت به دولت فعلی رسیده است

به گزارش وبلاگ خرید، آبادان - خبرنگاران - معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان گفت: مسائل انباشته هفت دولت گذشته به دولت فعلی رسیده است.

خبرنگاران فرماندار آبادان: مسائل هفت دولت به دولت فعلی رسیده است

به گزارش خبرنگاران سید زین العابدین موسوی در حاشیه سفر محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی به آبادان، در محل اسکله صیادی این شهرستان، با بیان اینکه در طول 31 سال پس از انتها جنگ تحمیلی فکری برای سه میلیون اصله نخل سوخته آبادان نشد اضافه کرد: از مجلس شورای اسلامی میخواهیم با تصویب یک ماده واحده اعتباری درخور حل این مسائل به آبادان اختصاص دهد.

وی ادامه داد:زمانی مشکل بیکاری حل می گردد که زمین های خشک بین 2 رودخانه عظیم ملی و بین المللی(اروند رود و بهمنشیر) سیراب شوند؛ میلیونها نخل جوان جایگزین نخل های سوخته گردد، و صنایع ورشکسته و تعطیل شده آبادان به چرخه فراوری برگردند.

وی گفت:توجه به مسائل آبادان احتیاج به ایجاد ظرفیت قانونی دارد و این کار مجلس است؛ از مجلس انقلابی انتظار داریم متفاوت تر از سایر مجالس به مسائل آبادان توجه جدی کند.

فرماندار ویژه آبادان اضافه کرد: جوانان آبادانی بی صبرانه منتظر اشتغال هستند؛ صدها هزار نفر همشهریان آبادانی به دلیل نبود ظرفیت اشتغال تا به امروز به آبادان بازنگشته اند.

موسوی اعلام کرد: جوانانی در آبادان پس از جنگ تحمیلی به دنیا آمدند ولی به دلیل وجود دژ مرزی تا به امروز نتوانستند کناره های اروند رود را حتی ببینند؛ باید جاده ساحلی بین المللی جایگزین دژ مرزی گردد؛ برداشتن دژ احتیاج به همکاری مجلس با دولت دارد.

وی با بیان اینکه چوئبده و اروند کنار محرومترین نقاط شهرستان آبادان هستند، ادامه داد: برای برون رفت از محرومیت باید از بن بست خارج شوند و به منطقه آزاد اروند بپیوندند، منطقه آزاد باید آزاد باشد که لازمه اش خروج گمرک و استقرار در خروجی محدوده منطقه آزاد است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان گفت: مگر فاضلاب آبادان در زمان جنگ تحمیلی تخریب و ویران نشده است؟ پس چرا اعتبار مناسبی برای هزار کیلومتر شبکه فاضلاب تخریب شده ناشی از جنگ تحمیلی در نظر گرفته نمی گردد؟ آیا اعتبار سه هزار میلیونی ریالی احتیاج به همکاری مجلس با دولت ندارد؟

وی اضافه کرد: تامین اعتبار وظیفه ما دولت هاست، اما مجلس اجازه قانونگذاری ویژه آبادان را بدهد تا دولت بتواند با استفاده از ظرفیت قانونی مسائل ناشی از جنگ تحمیلی در آبادان را انتها دهد.

موسوی خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: شما در مجلس امکانی را فراهم کنید که موضوع ارتباط تجاری آبادان با بصره، و اروند رود با فاو عراق برای نخستین بار در آبادان ایجاد گردد؛ برای عملیاتی شدن این کار آبادان احتیاج به تاسیس بندرگاه جدید دارد که طرحش نیز آماده است.

وی همچنین گت:مجلس یازدهم باید به دولت یاری کند تا موضوع لایروبی اروندرود با کشور همسایه عراق به صورت جدی حل گردد.

رییس مجلس شورای اسلامی صبح روز سه شنبه به وسیله فرودگاه جمی آبادان، در سفری چهار روزه و آنالیز مسایل و مسائل خوزستان ، وارد این استان شد.این نخستین سفر استانی قالیباف پس از انتخاب وی به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی است.رییس مجلس قرار است برای آنالیز مسائل خوزستان در همه 14 حوزه انتخابیه استان خوزستان حضور پیدا کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 3933

به "خبرنگاران فرماندار آبادان: مسائل هفت دولت به دولت فعلی رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار آبادان: مسائل هفت دولت به دولت فعلی رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید