خبرنگاران 700 میلیارد ریال برای تکمیل طرح های حوزه شهری خرمشهر نیاز است

به گزارش مجله بای بلاگ، آبادان - خبرنگاران - معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت: بیش از 700میلیارد ریال برای تکمیل طرح های نیمه تمام حوزه شهری خرمشهر نیاز است.

خبرنگاران 700 میلیارد ریال برای تکمیل طرح های حوزه شهری خرمشهر نیاز است

فالح صفایی دربندی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران گفت: با توجه به سه تفاهمنامه منعقد شده با شهرداری خرمشهر پروژه های بهسازی معابر کوی 90 هکتاری، کوی طالقانی، کوی عباره و بخشی از ساحل سازی رودخانه کارون با پیشرفت فیزیکی بین 50 تا 70درصد در حال اجرا است.

وی پیشرفت فیزیکی پروژه احداث خیابان کوی 90 هکتاری را 60 درصد اعلام کرد و گفت: هزینه اجرای این پروژه بالغ بر 320میلیارد ریال است که به دلیل مسائل مالی تا به امروز 130میلیارد ریال صرف شده است.

صفایی دربندی پیشرفت فیزیکی پروژه بهسازی معابر کوی طالقانی را 70 درصد اعلام کرد و اضافه کرد:برای اجرای این طرح 350 میلیارد ریال مورد نیاز است که به دلیل کمبود نقدینگی این رقم به 80 میلیارد ریال تعدیل شده است.

وی بیان داشت: پروژه کوی عباری با اعتباری به میزان 129 میلیارد ریال و پیشرفت 35 درصدی در حال اجرا است و تا به امروز 40 میلیارد ریال برای اجرای آن هزینه شده است.

صفایی دربندی با اشاره به پروژه ساحل سازی خرمشهر گفت: پروژه ساحل سازی ضلع جنوبی از محل پل آزادی در راستا منطقه محرزی تا سد سلولی با اعتباری بالغ بر 238 میلیارد ریال در حال اجرا است و تا به امروز 90 میلیارد ریال برای اجرای عملیات بهسازی این پروژه صرف شده است.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند به اجرای پروژه بهسازی معابر کوی کارمندان خرمشهر اشاره کرد وگفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 278 میلیارد ریال 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا به امروز برای اجرای آن 100 میلیارد ریال هزینه شده است.

صفایی دربندی ادامه داد: بیش از 60 نفر به صورت مستقیم در پروژه های عمران شهری خرمشهر مشغول به کار هستند.

منطقه آزاد اروند با مساحت 37 هزار و 400 هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6524

به "خبرنگاران 700 میلیارد ریال برای تکمیل طرح های حوزه شهری خرمشهر نیاز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 700 میلیارد ریال برای تکمیل طرح های حوزه شهری خرمشهر نیاز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید