دانشجویان دانشگاه آزاد نگران انتخاب واحد و پرداخت شهریه نباشند

به گزارش وبلاگ خرید، مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد با بیان اینکه دانشجویان نگران انتخاب واحد خود نباشند، گفت: دانشجویانی که نمی توانند شهریه خود را پرداخت کنند، از تسهیلات مالی که دانشگاه برای آن ها فراهم کرده، استفاده کنند.

دانشجویان دانشگاه آزاد نگران انتخاب واحد و پرداخت شهریه نباشند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، برنامه اینستاگرامی صفحه دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع سامانه آموزشیار و انتخاب واحد با حضور ایمان عطارزاده مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گشت.

عطارزاده در ابتدای این برنامه با بیان این که دانشجویان فرصت کافی برای انتخاب واحد خواهند داشت، اظهار کرد: دانشجویان این روز ها هم در حال شرکت در امتحانات و هم انجام انتخاب واحد هستند و به همین دلیل هفته گذشته با در نظر دریافت دغدغه های دانشجویان برنامه ای تحت عنوان انتخاب واحد تکمیلی به سامانه آموزشیار اضافه شد. ضمناًً کلاس درس های جدیدی نیز توسط گروه های آموزشی در حال ارائه و اضافه شدن است و در انتخاب واحد تکمیلی قابل مشاهده خواهد بود.

وی اضافه نمود: حسب روال دانشجو وقتی می تواند انتخاب واحد کند که پیش نیاز های انتخاب واحد اجرا شده باشد و یکی از این پیش نیاز ها مشخص کردن شرایط پرداخت بدهی های قبلی است.

عطارزاده شرح داد: برای دانشجویان ورودی جدید سال 1399 هزینه های خدمات آموزشی و بیمه علاوه بر مبلغ شهریه نیز در نظر گرفته می گردد که برخی از دانشجویان در ترم گذشته این مبالغ را پرداخت نکرده بودند که در حال حاضر لازم است این بدهی را نیز در نظر و پرداخت کنند. هزینه های خدمات آموزشی و بیمه مشمول کلیه دانشجویان ورودی جدید و نیز دانشجویان شاهد و ایثارگر است. در هر واحد دانشگاهی کننده ستاد شاهد و ایثارگر برای رسیدگی و پاسخگویی به موارد این دانشجویان معرفی شده است.

وی با بیان این که دانشجویان نگران انتخاب واحد و پرداخت شهریه نباشد؛ ادامه داد: دانشجویانی که به دلایلی در این بازه زمانی امکان پرداخت شهریه خود را ندارند، می توانند با هماهنگی حوزه مالی و یا صندوق رفاه واحد دانشگاهی، از تسهیلات وام های متعدد دانشجویی بهره مند شوند.

عطارزاده درباره سوال دانشجویان در خصوص وام های معرفی شده به بیرون از دانشگاه، گفت: دانشجویانی که با معرفی واحد دانشگاهی از وام های بیرون دانشگاه استفاده می کنند، لازم است فرایند درخواست و تکمیل فرم ها را در دستور کار داشته باشند که زمان رسیدگی به آن، به شخص متقاضی و بانک مربوطه وابسته است و در اختیار دانشگاه نیست. اعمال تخفیف های دانشجویی نیز در اختیار حوزه مالی واحد های دانشگاه است.

مدیر کل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: سامانه آموزشیار یک سامانه یکپارچه خدمات آموزشی است که تمامی خدمات دانشجویی مشابه با قبل در اختیار حوزه های مختلف و مرتبط در واحد های دانشگاهی است.

عطارزاده درباره تقسیط پرداخت شهریه ترم گذشته دانشگاه آزاد اسلامی؛ شرح داد: ترم گذشته مبلغ بدهی دانشجویان به سه قسط تقسیم شد. برخی دانشجویان به اشتباه تصور داشتند این مبلغ به عنوان وام لحاظ شده است، اما صرفاً تقسیط بدهی شهریه دانشجویی برای تسهیل در فرایند پرداخت است. علیرغم اطلاع رسانی، برخی از دانشجویان این اقساط را پرداخت نکرده و یا از درگاه دیگری اقدام به پرداخت کرده بودند، لذا اشکالاتی در زمان انتخاب واحد این دانشجویان ایجاد شده بود که پس از آگاهی آن ها، مسئله مرتفع شد. در جهت تسهیل این امر با توجه به آخرین سر رسید این اقساط در 15 بهمن ماه، کلیه اقساط پرداخت نشده بدهی قبلی توسط دانشجو، حذف و به بدهی دانشجو بطور متمرکز اضافه شد.

مدیر کل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه انتخاب واحد در نوبت سوم (از ساعت 22 الی 6 صبح روز بعد) برای دانشجویانی که پیروز به انتخاب واحد نشده اند نیز در کل کشور در نظر گرفته شده است؛ بیان کرد: در این خصوص لازم است دانشجویان مطابق با تقویم اعلام شده در صفحه اول سایت آموزشیار به نشانی (edu.iau.ac.ir) از برنامه زمانبندی برای انتخاب واحد تکمیلی و نیز انتخاب واحد نوبت سوم آگاهی و اقدام کنند. برنامه انتخاب واحد تکمیلی نیز از یکم تا ششم و حذف و اضافه نیز از 9 الی 14 اسفند 99 در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که ظرفیت دروس ارائه شده به حوزه آموزش و گروه آموزشی واحد بر می گردد که در این خصوص لازم است دانشجویان با مدیر گروه مربوطه هماهنگ کنند؛ شرح داد: لازم به ذکر است امکان مشاهده نمرات نیز بعد از ارزشیابی اساتید فراهم می گردد.

مدیر کل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برنامه پیشنهادی درسی، تاکید کرد: هر دانشجو در بدو ورود به دانشگاه یک برنامه پیشنهادی درسی توسط گروه آموزشی مربوطه دریافت می کند که مبانی برنامه آموزشی آن ها است. در این خصوص نیز عموماً گروه های آموزشی این برنامه درسی پیشنهادی را در سایت واحد دانشگاهی یا گروه آموزشی ارایه می کنند.

وی با تصریح بر این که کلاس های درسی نیز بر اساس تقویم آموزشی از هفته اول اسفند ماه به صورت مجازی آغاز می گردد؛ اضافه نمود: لازم است دانشجویان اطلاعات لازم برای شیوه دسترسی به سامانه مجازی برگزاری کلاس ها را از طریق اطلاعیه های ارایه شده توسط واحد دانشگاهی دنبال کنند.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی در سرانجام گفت: تمامی امور دانشجویان در واحد دانشگاهی مدیریت می گردد لذا دانشجویان برای طرح هرگونه سوال و یا رفع ابهام، با کانال های ارتباطی که توسط واحد دانشگاهی معرفی شده است، ارتباط برقرار کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6218

به "دانشجویان دانشگاه آزاد نگران انتخاب واحد و پرداخت شهریه نباشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان دانشگاه آزاد نگران انتخاب واحد و پرداخت شهریه نباشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید