روش نو محققان برای مقابله با برخورد سیارک های غول پیکر با زمین

به گزارش وبلاگ خرید، دانشمندان برای جلوگیری از برخورد زمین و سیارک های غول پیکر روش جدیدی را پیشنهاد دادند. در این روش از یک سیارک کوچک به نام سلاح برای دفاع از زمین استفاده خواهد شد. تا به امروز روش مقابله با سیارک ها همگی شامل برخورد با آنها بوده است که هرکدام مسائل بسیاری را به همراه داشته اند.

روش نو محققان برای مقابله با برخورد سیارک های غول پیکر با زمین

به گزارش خبرنگاران به نقل از تکنا، محققان روش جدیدی را برای مقابله با سیاره های غول پیکر طراحی کردند. در این روش با استفاده از یک سیارک کوچک و یک کابل عظیم می توان مرکز جرم سیارک عظیمتر را به سمت دیگر کشید که در نتیجه آن سیاره از زمین دور خواهد شد و دیگر خطری زمین را تهدید نخواهد کرد.

البته این روش در دنیای واقعی قابل آزمایش نیست. اما محققان توانستند یک نسخه شبیه سازی شده سیارک بنو را آزمایش کنند. آزمایش به عمل آمده نشان داد که این روش می تواند در شرایط مختلف برای مراقبت از سیاره ما مورد استفاده قرار بگیرد. البته در این روش مسائلی هم وجود خواهد داشت. اولا حتماً باید یک سیارک کوچکتر وجود داشته باشد. همچنین برای ضربه زدن به سیارک از طریق فضاپیما به زمان زیادی نیاز است. بدین ترتیب سیستم هماهنگ تشخیص و مقابله در زمان مناسب می تواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد. البته با وجود تمام مسائل تست های شبیه سازی شده حکایت از موفقیت این روش دارد.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8176

به "روش نو محققان برای مقابله با برخورد سیارک های غول پیکر با زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش نو محققان برای مقابله با برخورد سیارک های غول پیکر با زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید