زمان دقیق پرداخت سود سهام عدالت معین نیست

به گزارش مجله بای بلاگ، مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: تا به امروز زمان مشخصی برای واریز سود سهام عدالت اعلام نشده است و نمی توان زمان دقیقی را برای این موضوع اظهار داشت.

زمان دقیق پرداخت سود سهام عدالت معین نیست

سید محمدجواد فرهانیان، مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی در واکنش به اخبار منتشر شده در زمینه واریز سود سهام عدالت تا پایان سال جاری اضافه نمود: به منظور تسهیل برای واریز سود سهام عدالت مشمولان سهام عدالت باید هر چه زودتر برای ثبت نام در سجام اقدام کنند زیرا اولین اقدام برای واریز سود ثبت نام در سامانه سجام است.

وی گفت: به طور حتم زمان قطعی برای واریز سود سهام عدالت به سهامداران اعلام خواهد شد.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی با تاکید بر اینکه سهامداران مستقیم و غیرمستقیم باید در ابتدا در انتظار برگزاری مجامع باشند، گفت: بعد از مجامع و مشخص میزان سود تقسیمی شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت، شرکت سپرده گذاری برای توزیع وارد عمل می شود و در پایان سود به حساب مشمولان سهام عدالت پرداخت می شود اما زمان بندی آن تا به امروز مشخص نشده است.

وی با بیان اینکه اکنون تاریخ برگزاری مجامع شرکت ها مشخص نیست و حتی ممکن است مجمع یک شرکت در شهریور ماه برگزار شود، اضافه نمود: ممکن است تا پایان سال فقط سود چند شرکت به حساب مشمولان سهام عدالت پرداخت شود.

فرهانیان به واریز سهام عدالت به حساب وراث گفت: برای کسی که فوت کرده است اما در گذشته سهامدار بوده است، سود تعلق می گیرد و سود در نظر گرفته شده بعد از انحصار وراثت و انجام انتقال سهام به حساب وراث پرداخت می شود.

وی اضافه نمود: این فرآیند به صورت مکانیزه طراحی شده و لازم است احراز هویت علاوه بر سامانه های قوه قضاییه در سامانه سجام صورت پذیرد.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: اکنون در مورد مشخص شدن شرایط وراث، در انتظار تصمیم گیری و انجام اقدامات مربوطه از سوی قوه قضاییه هستیم به محض مشخص شدن تکلیف آنها اقدامات مربوطه برای انتقال سهام به وراث قانونی انجام می شود.

از حدود 49 میلیون سهامدار سهام عدالت که در سطح کشور وجود دارد، حدود 41 درصد که شامل بیش از 18 میلیون سهامدار می شود روش مستقیم و بقیه حدود 59 درصد که بیش از 27 میلیون سهامدار هستند، روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند.

سهامداران سهام عدالت باید در سامانه (سجام) ثبت نام کنند زیرا این اقدام باعث استفاده از مزایای سهامداری همانند دریافت سود، حضور در مجمع و خدمات الکترونیک مشروط به ثبت نام در (سجام) و احراز هویت می شود.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5665

به "زمان دقیق پرداخت سود سهام عدالت معین نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان دقیق پرداخت سود سهام عدالت معین نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید