زیباترین شهر های قرون وسطایی دنیا

به گزارش مجله بای بلاگ، آیا بازدید از شهرهای قدیمی و معماری قرون وسطایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد و از قدم زدن در آنها لذت می برید؟ اگر جواب شما به این سوال مثبت است، حتماً باید برای سفر به زیباترین شهر های قرون وسطایی دنیا، برنامه ریزی کنید. در این مقاله شما را به زیباترین شهر های قدیمی می بریم که شوق سفر به زمان های گذشته را در شما زنده می نمایند. با خبرنگاران همراه باشید.

زیباترین شهر های قرون وسطایی دنیا

سفر کردن به ما فرصتی می دهد تا مکان های جدیدی را ببینیم و دید تازه ای نسبت به زندگی پیدا کنیم و فرصت خوبی است تا از استرس ها و دردسر های زندگی روزمره فاصله بگیریم؛ به خصوص اگر مقصد ما یک شهر کوچک تاریخی مربوط به قرون وسطی باشد. با دیدن این شهرها از سبک زندگی گذشتگان مطلع می شویم، یک زندگی بدون فناوری های امروزی. گرچه بسیاری از این شهر ها هم اکنون از امکانات مدرن و امروزی نیز بهره می برند اما تاریخ، معماری و هویت خود را حفظ نموده اند و زنده نگه داشته اند. بسیاری از این شهرها به دلیل داشتن زیبایی های معماری سبک گوتیک و دیوار ها، کلیساها و پل های قدیمی، اکنون جزئی از جاذبه های گردشگری مهم به شمار می فرایند. پس چند روز دغدغه ها و مسائل روزمره را کنار بگذارید و خودتان را برای سفری به گذشته و کشف چیزهای جدید و تجربیات تازه آماده کنید.

پراگ، جمهوری چک

پراگ، پایتخت و بزرگ ترین شهر جمهوری چک و یکی از بهترین شهرهای جهان است که هویت و اصالت خود را حفظ نموده است. این شهر با داشتن فرهنگی غنی، معماری بی نظیر و اهالی مهمان نواز، تجربه لذت بخشی برای شما فراهم خواهد نمود. پراگ دارای آثار تاریخی باشکوهی است که گذشته را به خاطرتان می آورد. میدان Old Town که در قلب شهر پراگ واقع شده از سال 1992 به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده است. فضای این شهر آمیخته ای از کلیساها، موزه ها و خیابان های سنگ فرش قدیمی است.

بروژ یا بروخه (Bruges)، بلژیک

این شهر که گاهی به عنوان ونیز شمال نیز شناخته می شود، یک چشم انداز شهری قرون وسطایی آمیخته با معماری سبک گوتیک، فرهنگ غنی، پیشینه تاریخی و محیطی دلپذیر و میراث جهانی یونسکو است. این شهر به خاطر شکلات و آشپزی بی نظیرش نیز شهرت دارد و عاشقان شکلات حتماً از سفر به بروژ، تجربه لذت بخشی خواهند داشت. در نگاه اول به نظر می رسد که کسی در این شهر زندگی نمی کند. بهترین زمان برای سفر به بروژ در ایام کریسمس است.

رگنسبورگ (Regensburg)، آلمان

رگسنبورگ یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان است. این شهر دو هزار سال پیش به دست رومیان ساخته شده است. جاذبه گردشگردی اصلی این شهر، مرکز شهر با ساختمان هایی به سبک گوتیک، کلیسا و یک پل سنگی است که شما را به قرون وسطی می برد. این شهر میراث جهانی یونسکو است.

کولیور (Collioure)، فرانسه

کولیور یکی از زیباترین شهرهای قرون وسطایی در فرانسه است. این شهرِ قلعه ای که در حقیقت از دو روستایی که در دو طرف آن واقع شده اند، تشکیل شده است، تاریخچه جالبی دارد و فرهنگ کاتالان بر آن حکم فرما است. از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می توان خیابان های زیبا، کلیساهای قدیمی مانند Notre-Dame-des-Anges و قصر Chateau Royal متعلق به قرن سیزدهم را نام برد.

تالین (Tallinn)، استونی

تالین، پایتخت استونی، شهری با خانه های رنگارنگ، کلیسا ها ، موزه ها، برج های نگهبانی زیبا، ساختمانهایی به سبک گوتیک و کوچه های تو در تو است. این شهر در تمامی ایام سال زیباست اما اگر دوست دارید فرهنگ غنی استونی را از نزدیک مشاهده و لمس کنید در زمستان و کریسمس به این شهر سفر کنید.

کارکاسون (Carcassonne)، فرانسه

این شهر در جنوب غربی فرانسه واقع شده است. زیباترین جاذبه گردشگری آن، قلعه ای تاریخی است که در فیلم رابین هود به نمایش در آمد. به علاوه، این قلعه، الهام بخش طراحی قصر زیبای خفته والت دیزنی بوده است. در سفر به کارکاسون، آشپزی محلی این شهر را از دست ندهید. قطعاً از دیدن این شهر زیبا لذت خواهید برد.

کلمار (Colmar)، فرانسه

بناهای تاریخی متعدد و خیابان های قدیمی پر پیچ و خم گواه این مدعا است که این شهر جذابیت ها و پیشینه قرون وسطایی خود را به خوبی حفظ نموده است. عبور قایق های کوچک در کانال ها، قطاری که دور شهر را دور می زند و معماری زیبای فرانسوی و آلمانی از جلوه های بی نظیر کلمار است.

سن جیمینیانو(San Gimignano)، ایتالیا

این شهر زیبا که در توسکانی ایتالیا واقع شده به دلیل برج های تاریخی و هنر بی نظیرش شهرت دارد. مهم ترین جاذبه گردشگری این شهر، میدان کلیسای شهر به نام Piazza del Duomo است. این شهر با برج های قدیمی چند هزار ساله احاطه شده است. بناهای تاریخی حفاظت شده این شهر نمونه های بی نظیری از معماری رومانسک و گوتیک هستند.

تولدو(Toledo)، اسپانیا

پیشینه این شهر تاریخی در اسپانیا به 192 سال پیش از میلاد مسیح و اشغال توسط رومی ها بر می شود. آثار به جا مانده از رومیان هنوز بر روی دیوا رهای شهر دیده می شود. مهم ترین جاذبه گردشگری این شهر کلیسای جامع آن است که دیدنش را نباید از دست داد.

ادینبورگ (Edinburgh)، اسکاتلند

این شهر با قلعه شهری و فرهنگ غنی اش، زمانی رقیب سرسخت شهر پراگ برای کسب عنوان بهترین شهر قرون وسطایی اروپا بود. قدم زدن در خیابان های این شهر و گوش دادن به صدای آهنگ نوازنده های نی انبان، تجربه لذت بخشی در زندگیتان خواهد بود. قدمت قصر Royal Castles در ادینبورگ به قرن یازدهم بر می شود.

دوبروونیک (Dubrovnik)، کرواسی

این شهر در قرن های چهاردهم و پانزدهم میلادی ساخته شده و در قرن هفدهم گسترش یافته است. در امتداد دیواره های شهر قدم بزنید و از دیدن زیبایی های دریا و منظره های این شهر تاریخی، لذت ببرید.

آلبروبلو (Alberobello)، ایتالیا

این شهر کوچک که در جنوب اروپا واقع شده به داشتن خانه هایی سفید با سقف مخروطی شکل، موسوم به ترولی (Trulli) شهرت دارد. به همین دلیل این شهر به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز انتخاب شده است. در حدود 11000 نفر، در این شهر زندگی می نمایند. اگر می خواهید از نزدیک با فرهنگ اهالی این منطقه آشنا شوید باید زندگی کردن در یک ترولی را تجربه کنید. فروشگاه ها و رستوران هایی وجود دارند که در ترولی ها ساخته شده اند.

آمستردام، هلند

مهم ترین جاذبه گردشگری این منطقه، شهر قدیم آمستردام است. فرهنگ و پیشینه تاریخی، معماری با شکوه و رستوران های بی نظیر این شهر، پذیرای گردشگران بسیاری است. پل های خمیده، خانه های باریک، ساختمان تاریخی Oude Kerk و موزه تایخ آمستردام، از دیگر جاهای دیدنی این شهر زیبا هستند.

ایبیزا(Ibiza)، اسپانیا

این شهر کوچک و تاریخی بر روی کوه کوچکی مشرف به دریای مدیترانه واقع شده است. ان شهر به داشتن شب های پر جنب و جوش و رویایی شهرت دارد. از جاذبه های گردشگری آن می توان Dalt Villa، Sa Penya و La Marina را نام برد. La Marina مجموعه ای از بهترین رستوران ها و فروشگاه های این شهر است.

ورشو(Warsaw)، لهستان

ورشو پایتخت لهستان است که از دیدن زیبایی های تاریخی آن قطعاً شگفت زده خواهید شد. مرکز تاریخی ورشو که به نام Stare Miastro شهرت دارد در جنگ جهانی دوم ویران شد و بیشتر از نیمی از مردم شهر، جان خود را از دست دادند. پس از سرانجام جنگ، این بنا مجددا بازسازی شد. اگر به این شهر سفری کردید، دیدن میدان شهر قدیمی را که مجموعه ای از رستوران ها و مراکز خرید است، از دست ندهید. از کلیساهای سنت جان (St. John)، عیسی مسیح (Jesus Church) و سنت مارتین (St. Martin) بازدید کنید.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: کجارو / buzzle.com
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 612

به "زیباترین شهر های قرون وسطایی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین شهر های قرون وسطایی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید