قبایی زاده: می خواهیم علاوه بر لیگ برتر، لیگ دسته یک بوکس را نیز برگزار کنیم، بعید می دانم در سال 2020 مسابقه رسمی برگزار شود

به گزارش مجله بای بلاگ، حمید قبایی زاده، سرپرست دبیری فدراسیون بوکس گفت: استقبال برای حضور در لیگ به قدری خوب بوده است که ما را به این فکر انداخته تا در کنار لیگ برتر، مسابقات دسته یک را نیز برگزار کنیم.

قبایی زاده: می خواهیم علاوه بر لیگ برتر، لیگ دسته یک بوکس را نیز برگزار کنیم، بعید می دانم در سال 2020 مسابقه رسمی برگزار شود

حمید قبایی زاده در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره زمان آغاز فعالیت های رشته بوکس گفت: در اواخر هفته گذشته نامه ای از سوی وزارت ورزش برای ما ارسال شد که در آن از آغار فعالیت های ورزشی در استان هایی با شرایط سفید خبر داده بود، اما در استان هایی با شرایط زرد تنها برخی رشته ها می توانند فعالیت خود را آغاز کنند که بوکس در میان آنها قرار ندارد. طبیعتاً بوکس نیز مانند رشته های کشتی، جودو، کاراته و تکواندو هنوز مجوز آغاز فعالیت ندارد.

وی در مورد پیش بینی اش از زمان برگزاری مسابقات قهرمانی کشور بوکس گفت: تقویم ورزشی بوکس در سال جاری را به وزارت ورزش و جوانان ارسال کردیم. در پیش بینی ما اواخر تیر ماه به عنوان زمان آغاز مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان معین شده است. در صورت صدور مجوز فعالیت های ورزشی، مسابقات قهرمانی کشور رده سنی پایه (نونهالان، نوجوانان و جوانان) را تا شهریور ماه برگزار خواهیم کرد. همچنین قرار است اواخر آبان ماه مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان برگزار گردد.

سرپرست دبیری فدراسیون بوکس راجع به شرایط برگزاری رقابت های لیگ بوکس و تعداد تیم های حاضر در این مسابقات گفت: قرار است در هفته جاری جلسه کارگروه لیگ بوکس برگزار و درباره دیدار با مسئولان تیم هایی که برای حضور در لیگ اعلام آمادگی کردند، برنامه ریزی داشته باشیم. در ابتدا نظر ما حضور شش تیم در لیگ برتر بوکس بود، اما به قدری استقبال از حضور در مسابقات خوب بود که فکر می کنم برنامه مسابقات را با حضور هشت تیم ببندیم.

قبایی زاده شرح داد: استقبال برای حضور در لیگ به قدری خوب بوده است که ما را به این فکر انداخته تا در کنار لیگ برتر، مسابقات دسته یک را نیز برگزار کنیم. خیلی از استان ها با بضاعت مالی کمتر قصد حضور در لیگ را دارند و در حال برنامه ریزی و ساماندهی برای حضور آنها در لیگ دسته یک هستیم. همه این اتفاقات البته نیازمند سازمان لیگ قدرتمندی است که حتی بتواند در رده های پایه نیز لیگ را راه اندازی کند. پویایی یک رشته ورزشی به برگزاری لیگ های آن بر می گردد و چه بهتر که لیگ در همه رده های سنی برگزار گردد. بیشترین تمرکز رئیس و نایب رئیس فدراسیون نیز در حال حاضر برگزاری لیگ های قدرتمند است.

سرپرست دبیری فدراسیون درباره تقویم فدراسیون جهانی بوکس در سال 2020 گفت: بعید می دانم در سال 2020 شاهد برگزاری مسابقه ای از سوی فدراسیون جهانی باشیم، اما کشورهایی که شرایط سفید دارند از امکان برگزاری تورنمنت های بین المللی برخوردار هستند. ما نیز به دنبال این هستیم که در استان های خود تورنمنت های بین المللی را برگزار کنیم. در این شرایط مسابقات جهانی کسب سهمیه المپیک نیز خرداد ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2394

به "قبایی زاده: می خواهیم علاوه بر لیگ برتر، لیگ دسته یک بوکس را نیز برگزار کنیم، بعید می دانم در سال 2020 مسابقه رسمی برگزار شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبایی زاده: می خواهیم علاوه بر لیگ برتر، لیگ دسته یک بوکس را نیز برگزار کنیم، بعید می دانم در سال 2020 مسابقه رسمی برگزار شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید