مقامات یونان نمایشگاهی با بیش از هزار شی تاریخی را در موزه آکروپولیس برپا کردند

به گزارش مجله بای بلاگ، ایسنا/ براساس آخرین گزارشات منتشر گشته، مقامات یونان نمایشگاهی با بیش از هزار شی تاریخی را در موزه آکروپولیس برپا کردند.

مقامات یونان نمایشگاهی با بیش از هزار شی تاریخی را در موزه آکروپولیس برپا کردند

یونان از نمایشگاه عمومی شامل بیش از یک هزار و 100 اثر تاریخی همانند مجسمه، بازی تخته ای و اسباب بازی بچه ها رونمایی کرد که در جریان کاوش های اجرا شده در یکی از محوطه های آتن باستان کشف شده اند.

رویترز نوشت، این اشیاء که در موزه مدرن آکروپولیس به نمایش گذاشته شده اند، از دامنه تپه آکروپولیس کشف شده اند.

از جمله این اشیاء تاریخی که در زندگی روزمره مردم آتن باستان مورد استفاده قرار می گرفت به ظرف های مخصوص نگهداری از مواد غذایی، قابلمه های مخصوص پخت و پز، ابزارهای بافندگی و سوزن میتوان اشاره نمود که بقایای به جای مانده از زندگی مردم 4500 سال قبل محسوب می شوند.

سالانه بیش از 1.5 میلیون نفر از موزه آکروپولیس که برای ایجاد ارتباط بصری با پارتنون و سایر معابد در تپه آکروپولیس ساخته شده است، بازدید می نمایند. این موزه 14 هزار متر مربع وسعت دارد.

حدود نیمی از کتیبه 160 متری معبد پارتنون در موزه بریتانیا نگهداری می گردد و 50 متر از این کتیبه حکاکی شده نیز در موزه آتن واقع شده است.

مقام های یونان بارها استرداد دائمی مجسمه های 2500 ساله از موزه بریتانیا را خواهان شده اند که در سال 1806 میلادی به وسیله یک دیپلمات بریتانیایی از معبد پارتنون خارج شده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 10 تیر 1403 بروزرسانی: 10 تیر 1403 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 9002

به "مقامات یونان نمایشگاهی با بیش از هزار شی تاریخی را در موزه آکروپولیس برپا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات یونان نمایشگاهی با بیش از هزار شی تاریخی را در موزه آکروپولیس برپا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید