مقصودی: برای تمرین تشک کشتی خریدم، با وزن کم کردن 4 مدال جهانی و آسیایی گرفتم

به گزارش وبلاگ خرید، قهرمان کشتی آزاد جوانان دنیا گفت: زمانی می گردد به وزن کم کردن من ایراد گرفت که روی کارم تأثیر بگذارد.

مقصودی: برای تمرین تشک کشتی خریدم، با وزن کم کردن 4 مدال جهانی و آسیایی گرفتم

امیرحسین مقصودی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در خصوص اینکه این روزها چطور تمریناتش را پیگیری می نماید، گفت: با یکی از دوستانم یک تشک کشتی خریدیم. دیگر به خاطر اینکه تمرین مان را بدون مشکل دنبال کنیم، مجبور به خرید شدیم. تشک چیزی در حدود چهار و نیم میلیون تومان بود که به ما تخفیف ویژه دادند. حدوداً نصف این قیمت تشک را خریدیم و در داخل خانه یکی از بچه ها آن را پهن کردیم و آنجا تمرین می کنیم.

وی ادامه داد: از وقتی که کرونا آغاز شد، 80 درصد تمریناتم من خارج از تشک بود. می خواهم همچنان در 65 کیلوگرم کشتی بگیرم و تا زمانی که در این وزن مدال باارزش بزرگسالان نگیرم نمی خواهم وزنم را عوض کنم.

این کشتی گیر تهرانی در خصوص اینکه بسیاری می گویند او به لحاظ وزنی برای کشتی دریافت در 65 کیلوگرم مشکل دارد، توضیح داد: به هرحال حرف همواره زیاد است. در خصوص یکی می گویند قدش برای وزنش کوتاه است، یکی قدش بلند است. همه وزن کم می نمایند. من حدوداً 70 تا 71 کیلوگرم هستم. حتی یک کیلوگرم وزن کم کردن هم مشکل است. زمانی می گردد ایراد گرفت که تو وزن کم کنی و این روی کیفیت کشتی ات در روز مسابقه تأثیر بگذارد که برای من چنین اتفاقی رخ نداده است و با همین شرایط چهار مدال گرفته ام. طلا و نقره جوانان جهانم، مدال آسیایی جوانان و برنز بزرگسالان آسیا با همین شرایط به دست آمده است.

مقصودی تأکید کرد: البته برای نوجوان و جوان بد است که بخواهد هفت هشت کیلوگرم وزن کم کند، اما من نهایتاً قرار است سالی دو بار سر وزن قانونی کشتی بگیرم. یکی مثلاً انتخابی تیم ملی و بعد هم جهانی یا المپیک. این مسئله آسیبی نمی رساند.

مدعی وزن 65 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به اینکه تعطیلی مسابقات به خاطر کرونا برای او خوب بوده است، گفت: من توانستم تمریناتم را بهتر ادامه دهم و احساس می کنم شرایط زندگی ام جوری شد که با این وقفه، شرایط بهتر شده است. نمی دانم حالا قرار است مسابقات جهانی برگزار گردد یا نه، اگر باشد که ما یک انتخابی تیم ملی خواهیم داشت که در وزن ما فکر می کنم باید کوشش زیادی کنیم تا یک نفر از بین این همه مدعی صاحب دوبنده تیم ملی گردد. اگر مسابقه باشد که حتماً در آن شرکت خواهیم کرد، اما من فکر می کنم اگر تمام تمرکزمان روی المپیک باشد، بهتر است.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2925

به "مقصودی: برای تمرین تشک کشتی خریدم، با وزن کم کردن 4 مدال جهانی و آسیایی گرفتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقصودی: برای تمرین تشک کشتی خریدم، با وزن کم کردن 4 مدال جهانی و آسیایی گرفتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید