موازی کاری در خیریه ها ممنوع شد

به گزارش مجله بای بلاگ، نهمین تکه پایتخت یکی از مناطق پیشرو در زمینه اجرای فعالیت های خیرخواهانه است که با راه اندازی دوباره دبیرخانه سمن ها در آن ضمن آنالیز شفافیت و تأثیرگذاری عملکرد خیریه ها ،از موازی کاری آنها جلوگیری می گردد.

موازی کاری در خیریه ها ممنوع شد

خبرنگاران- سحر جعفریان: موازی کاری، تعیین نبودن گروه های هدف و محدودیت در ارائه خدمات از مهم ترین عواملی است که فعالیت های گروه های مردم نهاد و خیریه ها را با چالش های جدی روبرو نموده است اما پیش بینی می گردد با شروع فعالیت دبیرخانه سمن های منطقه 9،بخش عمده ای از این مسائل برطرف گردد. فیروز فرزین مدیر دبیرخانه سمن های منطقه دراین باره می گوید: در حال حاضر 37انجمن و پایگاه اجتماعی در منطقه 9 با تمرکز بر موضوع های بچه ها کار، خانواده های نیازمند، افراد معتاد، بانوان سرپرست خانواده و بدسرپرست فعال هستند که در بعضی مناسبت ها و موضوعات به طور موازی عمل می نمایند. روشن است که این موازی کاری باعث هدر رفتن نقدینگی و انرژی نهادها می گردد و از سویی شفافیت عملکرد آنها را زیر سؤال می برد. هدف ما از تشکیل دوباره دبیرخانه انجمن ها بعد از یک وقفه 2 ساله این است که با برپایی دفاتر اجتماعی و مدنی در هر سرای محله به شناسایی خیران مادی و معنوی بپردازیم و از موازی کاری مجموعه های مدنی جلوگیری کنیم.

فرزین با تأکید بر اهمیت مسئله حکمرانی محله ها در تدوین و اجرای برنامه های دبیرخانه می گوید: نگاه محله محوری در طراحی و اجرای برنامه های مرتبط با فعالیت ما یک ضرورت است. زیرا محله محوری نوعی جزءنگری را همراه دارد که می تواند حلقه گمشده بین شناسایی و ساماندهی آسیب های شهری را که سال ها در سایه موازی کاری خیریه های و انجمن های مردم نهاد ناپیدا بود تعیین کند. در واقع توان افزایی در این زمینه نیازمند مطالعات گسترده در محله ها و ساکنان آن است که تأثیر مناسب خود را در قالب امدادرسانی هوشمند به نمایش می گذارد.

سال گذشته در جشنواره بهترین های تهران، منطقه 9 یکی از 5 منطقه اول پایتخت در زمینه اجرای فعالیت های خیرخواهانه معرفی گردید.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 794

به "موازی کاری در خیریه ها ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موازی کاری در خیریه ها ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید