نبی: ویلموتس هندوانه دربسته بود، کار سختی برای صعود به جام جهانی داریم

به گزارش وبلاگ خرید، دبیرکل فدراسیون فوتبال می گوید فیفا پالس های مثبتی درباره پیشرفت اساسنامه اصلاح شده این فدراسیون ارسال نموده است.

نبی: ویلموتس هندوانه دربسته بود، کار سختی برای صعود به جام جهانی داریم

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه چهارسوی لیگ شبکه خبر، با اشاره به فرآیند اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: ایرادهای فیفا را بر اساس قوانین داخلی و همچنین بعضی انعطاف ها مانند حذف حق امضای وزیر ورزش اصلاح کردیم. نیت وزیر ورزش اصلاح اساس نامه بود تا بهانه ای به مراجع بالادستی بین الملی ندهیم. هفته گذشته اساسنامه اصلاحی به فیفا ارسال شد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال با بیان اینکه فیفا پالس هایی مبنی بر پیشرفت در اساسنامه به این فدراسیون ارسال نموده است، گفت: روز گذشته هم تماسی با فیفا داشتیم. استنباط من این است که کار به خوبی پیش می رود.

وی در واکنش به اینکه چقدر به تایید این اساسنامه خوشبین است، اظهار کرد: موارد مختلفی در اساسنامه بود که در گذشته جاری می شد. فیفا روی به روزرسانی اساسنامه تاکید داشت. چهار کمیته باید در مجمع انتخاب می شدند.

نبی اظهار داشت: با توجه به اختیارات مجمع و اختیارات هیات رئیسه و سازمان اداری این فدراسیون، باید به دقت عمل می کردیم. در این اساسنامه دوز ورزشی ها را بیشتر کردیم تا اعضای ورزشی در مجمع بیشتر گردد. در بحث نامزدها هم دستورالعمل انتخابات به گونه ای شد که مدیریت ورزشی دیده گردد. مدیریت در شرکت ها یا بنگاه های مالی هم دیده شده است. یک سری مقررات داخلی هم مطرح است که باید به آن احترام بگذاریم.

وی اضافه کرد: بلافاصله بعد از تایید اساسنامه توسط فیفا، آن را به اعضای مجمع می فرستیم. باید زمان 21 روز را رعایت و به اعضای مجمع ارسال کنیم تا در جریان رفت و برگشت ها قرار گیرند. در روز مجمع، این اساسنامه تصویب خواهد شد. بعضا می بینم موضوعاتی مطرح می گردد که صحت ندارد. اعضای مجمع باید اساسنامه را تایید نمایند. با توجه به روال، سعی کردیم کار را بهتر کنیم. قبل از ارسال به فیفا هم نظرات مشورتی اعضای مجمع را گرفته بودیم. در مجمع روی بند به بند اساسنامه بحث و آنالیز می گردد. ما یک فرصت 80 روزه بعد از مجمع خواهیم داشت تا بتوانیم انتخابات فدراسیون فوتبال را برگزار کنیم.

نبی همچنین درباره موضوع قرارداد مارک ویلموتس و فدراسیون فوتبال گفت: در این زمینه من نمی توانم اظهارنظر دقیقی داشته باشم. به هر حال موضوع در دست آنالیز است. اما زمانی که کی روش هم به فوتبال ایران آمد در ابتدا همین دردسرها هم وجود داشت اما او دو بار تیم ملی را به جام جهانی برد که به خاطر آن فدراسیون فوتبال 24 یا 25 میلیون دلار از فیفا پاداش دریافت کرد. البته عقبه ویلموتس هم از نظر فنی بد نبود اما او نتوانست تیم را مدیریت کند. من پیش از این هم درباره اش گفته بودم و الان هم می گویم که او هندوانه در بسته بود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از صحبت هایش درباره انتقاداتی که برای انتخاب وکیل این فدراسیون در پرونده ویلموتس می گردد هم گفت: آن چیزی که به من اطلاع دادند دو وکیل ایرانی همراه آن وکیل خارجی حضور دارند و لوایح را امضا می نمایند. اینگونه نیست که او به تنهایی فرمان را در دست داشته باشد و پیش برود. این بخش به خوبی مدیریت می گردد و اگر اتفاق خاصی در فیفا رخ ندهد برای ما جای امیدواری است چون ویلموتس حقش نیست که پول بگیرد.

وی درباره زمان حضور اسکوچیچ در ایران هم گفت: او هفته دیگر به ایران می آید تا قبل از برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی جلسه های مورد احتیاج را برگزار کنیم. درباره شانس صعود به جام جهانی فکر می کنم باید واقعیت را به افکار عمومی بگوییم. در گروه ما عراق 11 امتیاز، بحرین 9 امتیاز و ما 6 امتیاز داریم. ما اگر در چهار بازی آینده 12 امتیاز ممکن را هم بگیریم عوض شدن ما در گروه بستگی به ملاقات عراق و بحرین دارد. با این حال باید هر چهار بازی پیش رو را ببریم چراکه مساوی در هر یک از این بازی ها یاریی به ما نخواهد کرد. روی کاغذ کار سخت است اما این را بدانید در مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل هم کار سخت شده بود با این تفاوت که در آن مقطع امتیاز ما به کره و همینطور به قطر نزدیک بود.

نبی درباره نظارت سازمان بازرسی کل کشور در فدراسیون فوتبال هم گفت: سیستم های نظارتی براساس مستندات عمل می نمایند و اینگونه نیست که درباره شایعات حرفی زده گردد. آنها همواره در فدراسیون فوتبال مستقر هستند و کارشان را انجام می دهند.

وی در انتها درباره اینکه آیا پروتکل های فیفا در ایران برای برگزاری مسابقات لیگ اجرایی است یا خیر، گفت: در این زمینه فیفا پروتکل هایی داده است. ما هم از فدراسیون پزشکی ورزشی یاری گرفته ایم. سازمان لیگ تصمیم گرفته مسابقات را برگزار کند اما اگر به هر دلیلی مسابقات در کشوری برگزار نگردد آن کشور در حوزه بین المللی هم دچار مشکل می گردد و حتی نمی تواند در کشور ثالث هم مسابقات را برگزار کند. مدیرانی که گاهی صحبت می نمایند و نظراتی ارائه می دهند بهتر است این مسائل را در نظر داشته باشند. در سازمان لیگ آقای بهاروند و همکارانشان پیشنهادات را آنالیز می نمایند.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2655

به "نبی: ویلموتس هندوانه دربسته بود، کار سختی برای صعود به جام جهانی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبی: ویلموتس هندوانه دربسته بود، کار سختی برای صعود به جام جهانی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید