همایش توسعه حمل و نقل چند وجهی در شبکه تجارت بین المللی برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ خرید، به گزارش خبرنگاران، سید روح الله لطیفی دبیر کل دومین همایش توسعه حمل و نقل چند وجهی و صنایع وابسته در شبکه تجارت بین المللی در این خصوص گفت: شبکه لجستیک و پایانه های حمل و نقل چند وجهی از مهمترین ابزارهای یاری به توسعه ترانزیت منطقه ای است و البته از سوی دیگر فراهم کردن زیر ساختهای لجستیکی مورد احتیاج بدون هماهنگی استانداردهای منطقه با استانداردهای بین المللی ممکن نیست.

همایش توسعه حمل و نقل چند وجهی در شبکه تجارت بین المللی برگزار می گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

وی اضافه کرد: بر این اساس در کوشش هستیم تا با برگزاری همایش توسعه حمل و نقل چند وجهی در شبکه تجارت ملی و بین المللی همه ذی نفعان شبکه لجستیک و حمل و نقل چند وجهی را برای ارایه راه کارهای سازنده جهت تحقق این امر گردهم بیاوریم.

لطیفی ادامه داد: در این همایش با گردهم آوردن ذی نفعان حمل و نقل چند وجهی در کشور سعی در برقراری ارتباط بین دولت، کارگزاران، حمل کنندگان، کشتی داران، متصدیان، گمرک و ناوگان حمل و نقل(مانند بارگنج) کانتینر(واگن و انبار) داریم.

وی گفت: همچنین چالش های اساسی زیر ساخت های حمل و نقل چند وجهی، هوشمند کردن حمل بار جهت تحقق حمل و نقل چند وجهی، شبکه حمل و نقل چند وجهی و زنجیره تامین و چرخه موجودی کالا را مورد آنالیز قرار می دهیم و راه چاره های کاربردی را برای حل این چالش ها ارایه خواهیم داد.

لطیفی در مورد شش نشست تخصصی که در این همایش برگزار می گردد، گفت: برداشتن موانع قانونی در اتصال حمل و نقل چند وجهی بین اروپا با آسیای میانه و شرق آسیا به وسیله ایران با تاکید بر کنوانسیون ریلی، تیر، هماهنگ سازی، سی ام آر، آ دی آر، سی آی ام، آو اس ج دی، شناسایی موانع فیزیکی و غیر فیزیکی شبکه زنجیره تامین فراملی با تاکید بر ارزیابی زوایای امنیتی حمل و نقل و سلامتی بار و بکارگیری سیستم حمل و نقل چند وجهی شامل شناسایی جاده قدیم ابریشم، مدرن کردن ایستگاههای مرزی، راهکارهای عملیاتی جهت بهبود شاخصهای اندازه گیری از نشست هایی که برگزار می گردد.

وی گفت: اجرای زنجیره تامین ملی، ارزیابی مشارکت حمل و نقل چند وجهی در توسعه صنایع داخلی و تجارت بین المللی با تاکید بر مدیریت شبکه حمل و نقل محصولات کشاورزی، شیلات و فرآورده های نفتی و معدنی، آنالیز تشکیل صنف کارگزاری، مدیریت واگن و انبار و ساخت پایانه های ترکیبی، سامانه بانکی، پروانه تردد، ویزا، گواهینامه و بیمه ترانزیت و تاثیر آن بر پایانه های چند وجهی و بنادر خشک، آنالیز و ارائه مدلی برای پیاده سازی سامانه حمل و نقل هوشمند ITS در حمل و نقل چندوجهی ملی و منطقه ای شامل سامانه الکترونیکی گمرک به گمرک، گمرک به تجار، تجاربه تجار ، پنل هایی است که در طی همایش برگزار می گردد.

بنا به گفته دبیر کل این همایش، کارگاهایی از جمله، معرفی برنامه راهبردی ˈجریان کالا یا لجستیکˈ در افق سال 1404(ارزیابی کتاب چرخه تامین کشور) و فراینده ساخت و راه اندازی کارخانه ساخت ریل UIC60 با قابلیت تحمل قطارهایی با سرعت 350 کیلومتر بر ساعت و با ظرفیت 3000 کیلومتر در سال نیز برگزار خواهد شد.

وی همچنین در مورد انتظارات مد نظر در مورد این همایش نیز گفت: طراحی و توسعه پایانه های ترکیبی و تاثیر آن بر پایانه های چند وجهی و بنادر خشک، طراحی و ارایه مدل برای شکل گیری صنف مدیریت خدمات کارگزاری، طراحی و ارایه مدل برای شکل گیری صنف مدیریت بارگنج، طراحی و ارایه مدل شبکه مالی تجاری ترانزیتی منطقه ای، طراحی و ارایه مدل شکل گیری مدیریت انبار و موجودی کالا، طراحی و ارایه مدل مکان یابی موثر و مفید شبکه لجستیک حمل و نقل ملی، منطقه ای و بین المللی از جمله این انتظارات است.

وی طراحی و ارایه مدل یکسان سازی قوانین و مکانیزم گمرکی کالا ، طراحی و ارایه مدل نرم افزاری رهگیری فرارو و فراقبل کالا و بارگنج، طراحی و ارایه مدل یکپارچگی در اتصال شبکه ترانزیت - تجاری با شبکه انرژی، طراحی و ارایه مدلی همسو برای راه های ملی کمربندی، بین شهری و شهری، طراحی و ارایه لوایح وطرحهای برطرف ضعف ها وتقویت فرصت های حمل و نقل و لجستیک ملی، منطقه ای و جهانی از جمله انتظارات ما از این همایش است.

آنالیز و ارائه ساز و کار قانونی برای یکپارچگی پایانه های حمل و نقل چندوجهی(مانند مراکز توزیع، بنادر خشک، دهکده باری، پایانه های چندوجهی و ترمینال های گروه بندی قطارها)، مناطق آزاد و ویژه مالی و همچنین مدیریت حمل و نقل شهری و کاهش آلاینده های زیست محیطی، آنالیز و ارائه مدلهای هوشمند کردن حمل بار شامل مکان یابی، امکان سنجی، مشخص ظرفیت و مشخص تسهیلات مورد احتیاج، آنالیز و ارائه مدلهای ساختاری جهت مدیریت دریافت و ارسال بار توسط بنادر و واکاوی قابلیت های مناطق مختلف ایران(مانند چابهار، آستارا، بافق، قزوین، گرگان و بندر امیرآباد) برای تبدیل شدن به پایانه های حمل و نقل چند وجهی از محورهای ارایه مقالات در این همایش است.

همچنین آنالیز و ارائه مدیریت روان ناوگان حمل و نقل شامل ناوگان در چرخه موجودی کالا و تاثیر آن در تجارت ملی و منطقه ای، تحلیل کمبودهای موجود در خدمات گمرکی، بانک، بیمه، لجستیک، بسته بندی و همچنین زیرساخت های ریلی، جاده ای، هوایی، دریایی سرزمینی و اقیانوسی در ایران و منطقه برای تسهیل در مدیریت حمل و نقل چند وجهی و ارائه راهکارهای عملیاتی برای برطرف این کمبودها، آنالیز نقاط ضعف و قوت قوانین و مقررات حمل و نقل و لجستیک ملی - منطقه ای و جهانی در کشور ایران، برطرف ضعف ها و تقویت قوتها و پیشنهاد لوایح و طرح های لازم از محورهای ارائه مقالات در این همایش خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 542

به "همایش توسعه حمل و نقل چند وجهی در شبکه تجارت بین المللی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همایش توسعه حمل و نقل چند وجهی در شبکه تجارت بین المللی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید