شرایط تعطیلی مدارس ایران در خارج از کشور با شیوع کرونا

به گزارش مجله بای بلاگ، رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با ارائه گزارشی از شرایط تعطیلی مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا، از ارائه خدمات بدون وقفه آموزشی و بهداشتی به دانش آموزان به صورت مجازی اطلاع داد.

شرایط تعطیلی مدارس ایران در خارج از کشور با شیوع کرونا

به گزارش خبرنگاران، غلامرضا کریمی درباره تاثیر شیوع بیماری کرونا بر فرایند آموزشی مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، گفت: شیوع کوید 19 بر مدارس کشورمان در خارج از کشور هم تاثیر گذاشته است.

قائم مقام وزیرآموزش و پرورش در امور بین الملل به فعالیت مدارس جمهوری اسلامی ایران در 46 کشور و 70 شهر دنیا اشاره نمود و گفت: تعطیلی این مدارس براساس شرایط کشور میزبان صورت می گیرد. اکنون از 99 مدرسه فعال کشورمان در خارج از کشور، 38 مدرسه تعطیل شده و بقیه مدارس مشغول فعالیت هستند. برای مثال در سرپرستی اروپا فقط مدرسه کشورمان در منچستر انگلیس، در سرپرستی ترکیه مدارس مان در ارمنستان، آذربایجان، روسیه و گرجستان تعطیل شده است. همچنین مدارس کشورمان در کویت و عراق نیز تعطیل شده و در امارات هم مدرسه جمهوری اسلامی ایران از هفته آینده تعطیل خواهد شد.

دبیرکل کمیسیون ملی آیسسکو در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فعالیت مدارس کشورمان در حوزه شبه قاره هند و شرق آسیا نیز، گفت: مدارس کشورمان در چین از 27 بهمن تعطیل شده است. مدرسه جمهوری اسلامی ایران در ژاپن هم تعطیل است.

وی با بیان اینکه در تایلند و کره جنوبی، مدارس بعد از دو هفته تعطیلی از هفته آینده مجددا فعالیت خود را آغاز خواهند کرد، درباره زمان بازگشایی مدارس نیز تاکید نمود: اگر در کشوری مدرسه ما وابسته به سفارت کشورمان باشد، تابع تصمیم آن سفارت و اگر مجوز مدرسه را از کشور میزبان اخذ نموده باشیم، طبق تصمیم آن کشور عمل خواهیم کرد.

کریمی با اشاره به سیستم جایگزین برای آموزش دانش آموزان در ایام تعطیلی مدارس اظهار کرد: با توجه به اینکه در طول سال تحصیلی در مدارس خارج از کشور با کمبود معلم روبرو بودیم، بخشی از کارها را به صورت مجازی ارائه می کردیم. از آنجا که معمولا برجسته ترین معلمان داخل کشور به خارج از کشور اعزام می شوند، از ظرفیت مناسب برای برگزاری کلاس های مجازی برخوردار هستند؛ لذا ما در تمامی سرپرستی ها، آموزش را به صورت مجازی آغاز نموده ایم و به صورت فعال هم به شکل آفلاین و هم آنلاین، این آموزش ها در حال اجرا است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با بیان اینکه در همه سرپرستی های مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، آموزش مجازی در حال اجرا است، اضافه نمود: چون ما از قبل زمینه کار آموزش مجازی را در خارج از کشور داشته ایم و حتی شبکه ای ساخته ایم که همه دروس تا پایه دوازدهم به صورت آفلاین ارائه گردد، لذا این ظرفیت سازی از قبل اجرا شده و کار در حوزه های مختلف آموزشی، بهداشتی و سلامت در حال اجرا است.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1271

به "شرایط تعطیلی مدارس ایران در خارج از کشور با شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط تعطیلی مدارس ایران در خارج از کشور با شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید