چگونه تخلفات بهداشتی را گزارش دهیم؟

به گزارش مجله بای بلاگ، خبرنگاران/خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: نمی گردد به تعداد مغازه ها، در مراکز بهداشت نیروی انسانی داشته باشیم تا بر میزان رعایت دستورالعمل ها نظارت نمایند اما اگر مردم این کار را انجام دهند، می توانند حتی بر دورافتاده ترین نقاط نظارت نمایند.

چگونه تخلفات بهداشتی را گزارش دهیم؟

دکتر سیدمحمد علوی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به تاثیرگذاری نقش مردم در نظارت بر عملکرد اصناف و ادارت در رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار کرد: برای ارائه گزارش چگونگی رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط اصناف و ادارات، مردم هم باید نظارت داشته باشند اما بسیاری از مردم به این موضوع توجه نمی نمایند.

وی با اشاره به ادامه بازدیدهای اکیپ های بهداشت از ادارات و اصناف، اضافه کرد: در صورتی که مردم به اداره یا فروشگاهی بروند و مشاهده نمایند که دستورالعمل های بهداشتی رعایت نشده است اما نمی خواهند درگیری نیز ایجاد گردد، می توانند با استفاده از نرم افزار بارکدخوان تلفن همراه، کد رهگیری (QR) صنف یا اداره را با موبایل خود اسکن نمایند. با اسکن این کد، همه مشخصات آن محل به دست می آید و می توانند مشاهدات را به سامانه 190 اطلاع دهند. بعضی واحدهای صنفی نیز کد رهگیری دریافت ننموده اند اما هر اداره یا صنفی که کد رهگیری دریافت ننموده است، حق فعالیت ندارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: متاسفانه مردم از این ظرفیت نظارت خود استفاده ننموده اند؛ مرتبا انتقاد می گردد اما از ظرفیت های موجود نیز برای رسیدگی به تخلفات استفاده نمی گردد.

علوی اضافه کرد: نمی گردد به تعداد مغازه ها، در مراکز بهداشت نیروی انسانی داشته باشیم تا بر میزان رعایت دستورالعمل ها نظارت نمایند اما اگر مردم این کار را انجام دهند، می توانند حتی بر دورافتاده ترین نقاط نظارت نمایند.

وی اعلام کرد: حتی در اتاق من به عنوان رئیس مرکز بهداشت خوزستان کد QR نصب شده است تا اگر فردی مشاهده کرد ما دستورالعمل های بهداشتی را رعایت ننموده ایم، موضوع را به سامانه 190 گزارش دهد. با گزارش کردن مردم، بلافاصله اخطاریه ای برای ما صادر می گردد.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه همه مردم باید ناظر باشند و برای بهداشت کوشش نمایند، توضیح داد: متاسفانه این ظرفیت های خوب برای مردم شناخته نشده است، یا باور نمی نمایند یا از این ظرفیت استفاده نمی نمایند.

وی گفت: قبل از انقلاب فساد بسیار بود اما در آن موقع، وسایل ارتباطات جمعی نبود اما اکنون جهان، جهانی اطلاعات است و باید از این وسایل ارتباط جمعی که وسیله خودنظارتی جامعه هستند، به درستی استفاده گردد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اضافه کرد: بعضی از مردم به خوبی دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می نمایند و ماه ها است که از منزل خارج نشده اند و حتی در این زمینه وسواس پیدا نموده اند. کسانی که رعایت می نمایند نمود زیادی ندارند اما آن هایی که دستورالعمل ها را رعایت نمی نمایند می توانند مانند بمب، جامعه را منفجر نمایند.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 4799

به "چگونه تخلفات بهداشتی را گزارش دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه تخلفات بهداشتی را گزارش دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید