4 سال از مرگ مهرداد اولادی گذشت...

به گزارش وبلاگ خرید، جرج بست گفته بود بعد از مرگم، همه خرابکاری هایم را فراموش می نمایند و تنها فوتبال به یادشان خواهد ماند. امروز چهارمین سالگرد مهرداد اولادی است که در 31 فروردین 95 دست از جهان و فوتبال کشید و اکنون در قادیکلای عظیم قائم شهر در زیر تلی از خاک آرام گرفته است.

4 سال از مرگ مهرداد اولادی گذشت...

انگار همین دیروز بود که مهرداد اولادی با گلزنی در واپسین دقایق در زمین گل آلود نوشهر مقابل شموشک، استارت سریعی را برای رسیدن به علی پروین زد تا از فرصت کوتاه پنج دقیقه ای برای معرفی خودش به فوتبال ایران تشکر کند و پای او را ببوسد.

استمرار حضور در پرسپولیس و بازی در کنار فوتبالیست های نام دار، موجب رشد بیشتر اولادی شد تا رفته رفته او مورد توجه تیم های حوزه خلیج فارس قرار گیرد. انتقال به امارات و ناکامی در ابتدای ورود به این کشور، موجب بازگشت او به ایران شد. اگر چه او در بازگشت چندان دلچسب ظاهر نشد، اما گلزنی در دربی 61 و پیروزی پرسپولیس او را به بازیکن محبوب سکو ها تبدیل کرد.

تکنیک، سرعت و قدرت مهرداد در خط حمله موجب گلزنی های او در بازگشت به امارات شد تا پای پیشنهاد های اروپایی هم به میان بیاید، ولی او در تصمیمی عجیب قراردادش را با الشباب فسخ کرد تا مدتی از فوتبال دور گردد. او با این حال تلاشش را برای پیشرفت در فوتبال انجام داد و تا انتقال به لالیگای اسپانیا پیش رفت، اما باز هم به ایران بازگشت.

فوتبالیست های کمی در دو دهه اخیر توانستند در چهار لیگ برتر اروپا بازی نمایند و حتی دعوتنامه رسمی از بعضی از این تیم ها داشته باشند. مهرداد اولادی در سال 88 به اردوی تیم دپورتیو خرس اسپانیا دعوت شد. مربی سابق اوساسونا او را زیر نظر داشت و مهرداد را در چند بازی به میدان فرستاد، اما بدون اینکه اتفاقی بیفتد، او راهی ملوان انزلی شد تا خدمت سربازی را شروع کند.

پدرش درباره علت این اتفاق می گوید در آنجا در دو بازی دو گل زد، گفتند بیا قرارداد ببند، اما باید به سربازی می رفت. به همین دلیل برگشت. من اعتراض کردم که چرا آنجا نماندی! گفت: آمدم که به کشورم خدمت کنم، اما سرنوشتش این شد.

با این حال، او تبدیل به بازیکن تیم ملی شده بود و اکنون می توانست هنر خود در گلزنی را در خط حمله ایران به نمایش بگذارد. موفقیت در چند بازی، نوید روز های خوب را برای اولادی می داد.

بازگشت به انزلی برای اولادی با گلزنی همراه بود. در دومین فصل حضوررش توانست در 15 بار دروازه رقبا را باز کند و برای اتمام سربازی، پیشنهاد پرسپولیس را در مقابل خود ببیند.

اتمام سربازی برای مهرداد، با افول زودهنگام او همراه بود. شماره 33 پرسپولیس بعد از یک فصل نه چندان خوب، راهی نفت تهران شد. اوضاع در نفت هم برای مهرداد چندان خوب نبود، اما عملکردش طوری که امیر قلعه نویی در شرایطی که خط حمله استقلال حال و روز خوبی نداشت، او را به استقلال برد.

آمدن به استقلال به معنی دشمنی با طرفداران پرسپولیس بود، اما او بعد از نیم فصل حضور در نیمه آبی تهران و یک ناکامی دیگر، با طرفداران هر دو تیم اتمام حجت کرد و گفت که انتقالش به استقلال اشتباه بوده است.

مهرداد بعد از ناکامی در تیم های عظیم تهران، برای یافتن ستاره بخت خود مجددا به انزلی رفت تا در کنار پژمان نوری و مازیار زارع راه گلزنی را مرور کند، اما در انزلی هم ناکام بود. مهردادی که روزگاری کابوس مدافعان لیگ بود، دیگر ترسناک نبود. در شرایطی که مدتی به علت مصدومیت از تمرینات ملوان دور بود، خبر درگذشتش 31 فروردین 95 در 31 سالگی و در تهران مخابره شد.

اگر چه چند سالی بود که دیگر خبری از گلزنی هایش در فوتبال نبود، اما هنوز هم اهالی فوتبال امیدوار بودند از جای خود بلند گردد و نشان دهد که به طور ذاتی یک مهاجم گلزن است، ولی این فوتبال بود که شاید برایش جذابیت گذشته را نداشت. ستاره خط حمله پرسپولیس در 31 سالگی دست از جهان کشید و ورزش را در شوک فرو برد.

هم بازی هایش و حتی طرفداران استقلال که بعد از نیم فصل بازی به آن ها پشت نموده بود، دلتنگ پشتک هایش بعد از گلزنی هستند؛ دلتنگ روز هایی که با سرعت بالا و شوت های از راه دورش شادی را به سکو ها می آورد.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: فرارو
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 1837

به "4 سال از مرگ مهرداد اولادی گذشت..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 سال از مرگ مهرداد اولادی گذشت..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید