6 مدل آستین محبوب و پر کاربرد

به گزارش وبلاگ خرید، آستین انواع مختلفی دارد که هر کدام تاثیر متفاوتی در ظاهر ایجاد می کنند. در ادامه این مطلب چند مدل از پر طرفدارترین انواع آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

6 مدل آستین محبوب و پر کاربرد

آستین از بخش های مهم لباس است که تا حد بسیار زیادی بر فرم اندام و استایل تاثیر گذار است. انواع آن را از نظر اندازه و فرم دسته بندی می کنند. آستین کوتاه، میانه، سه ربع و بلند رایج ترین اندازه ها به حساب می آیند. با توجه به سلیقه خود می توانید انواع طرح های گوناگون را برای لباس خود در نظر بگیرید. با خواندن این مطلب وبلاگ خرید با 6 مدل آستین پرطرفدار آشنا خواهید شد.

مدل آستین راسته

این آستین با توجه به اندازه و فرم طبیعی بدن برش می خورد. به خاطر نزدیکی فرم آن به شکل بدن برای همه افراد مناسب است. آستین ساده در اندازه های متفاوتی دیده می شود. کوتاه ترین اندازه آن روی تی شرت به چشم می خورد. انتهای آستین سه ربع دقیقا روی مچ و آرنج قرار می گیرد و بلندترین مدل آن تا مچ کشیده می شود.

مدل آستین رگلان

آستین رگلان برشی کاملا متفاوت دارد که در قسمت اتصال حلقه به آستین دارای برشی مایل از روی سر شانه است. این برش ممکن است از روی یقه یا سرشانه شروع شود. مدل رگلان برای لباس های ورزشی بسیار مناسب است.

آستین پفی یا پرنسسی

آستین پفی فرم های مختلفی دارد، ممکن است فقط در قسمت سرشانه یا پایین آن چین و پف داشته باشد. بعضی از آستین های پفی یک سر آستین باریک و تنگ دارند. این مدل معمولا کوتاه است اما می تواند تا آرنج نیز ادامه داشته باشد. آستین پفی برای لباس بچه گانه، لباس عروس و افرادی با سر شانه کوچک مناسب است.

آستین کلوش

آستین کلوش یا زنگوله ای از پر طرفدارترین انواع آستین است. این مدل در قسمت بازو زیاد گشاد نیست ولی در بخش پایینی عرض آن افزایش می یابد. اگر از پارچه های حجیم و آهار دار برای دوخت آستین کلوش استفاده می کنید، در نظر داشته باشید که به دلیل قرار دریافت حجم آستین در راستای شکم، ممکن است کمی چاق تر به نظر برسید.

مدل آستین فانوسی

این آستین حجم زیادی دارد و بر خلاف آستین کلوش که از آرنج به پایین گشاد می شود، از بالا و در قسمت سر شانه گشاد می شود و اندازه آن بسیار بلند است که در در قسمت پایین دور مچ جمع می شود و حالتی پفی به خود می گیرد.

آستین خفاشی

آستین خفاشی دقیقا برشی شبیه بال های خفاش دارد، به همین دلیل این اسم را برای آن انتخاب کرده اند. این مدل به صورت یکسره یا جدا در امتداد تنه لباس برش می خورد. بسیار گشاد است و در واقع حلقه آستین ندارد. با توجه به اینکه از چه جنس پارچه ای برای دوخت آن استفاده می کنید، می تواند برای اندام مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 707

به "6 مدل آستین محبوب و پر کاربرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 مدل آستین محبوب و پر کاربرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید