آرزوهای شهری،به محله ها جان می دهند

به گزارش مجله بای بلاگ، کمپین آرزوهای تهران به همت شهرداری تهران راه اندازی شده که مرحله نخست آن اواسط سال در محله یوسف آباد در منطقه 6 اجرا شد. با گذشت حدود 2 ماه از راه اندازی این کمیپن، شهردار منطقه 6 از برآورده شدن برخی از آرزوهای ساکنان یوسف آباد خبر داده است.

آرزوهای شهری،به محله ها جان می دهند

خبرنگاران- زینب زینال زاده: با راه اندازی کمیپن آرزوهای تهران، ساکنان محله یوسف آباد وارد سامانه baham.tehran.ir/arezoohayetehran شدند و آرزویی که برای محله شان داشتند ثبت و آرزوی سایر شهروندان را لایک کردند.

تورج فرهادی، شهردار منطقه 6 با حمایت از این کمپین گفت: راه اندازی این کمیپن، بهترین اقدامی است که به همت مدیریت شهری اجرا شده و می توان با استفاده از نظرها و خواسته های ثبت شده اهالی در این سامانه، برای خدمات رسانی مطلوب تر و بهتر شدن محله ها برنامه ریزی کرد.

بیش از صدها آرزو در سامانه ثبت شده که یکسان سازی پیاده روها، افزایش امنیت محله، افزایش سرانه فضای سبز، ایجاد زمین بازی برای بچه ها، ساخت پاتوق های محلی برای نوجوانان و جوانان، کاهش ترافیک و بازگشت آرامش به محله یوسف آباد، از اهم آنها است.

اکنون فرهادی از برآورده شدن برخی از آرزوهای ثبت شده ساکنان محله یوسف آباد خبر داده است: از میان آرزوهای ثبت شده، آرزوهای مربوط به ایجاد میدان تره بار در اطراف پارک شفق، بازسازی کف گذر 22 یوسف آباد و ایجاد مرکز بازیافت نخاله های ساختمانی، به مرحله نهایی رسیده اند.

شهردار منطقه6 برای برآورده شدن هر یک از آرزوها این چنین پاسخ داد: اطراف بوستان شفق، فضایی برای ایجاد میدان تره بار نیست. بنابراین با مسئولان بیمارستان حضرت زهرا(س) مذاکره کردیم و قرار است یک پارکینگ طبقاتی به صورت مشارکتی احداث و طبقه زیر پارکینگ را به بازار تره بار تبدیل کنیم. در واقع یک تیر و دو نشان.

به گفته او بخش هایی از کف سازی زیرگذر 22 یوسف آباد شروع شده است و مرمت کامل آن اوایل سال آینده به سرانجام می رسد.

فرهادی درباره مرکز بازیافت نخاله های ساختمانی هم گفت: مطالعات نخستین برای ایجاد این مرکز از سال ها پیش شروع شده بود و اکنون این مرکز با ظرفیت 3 هزار تن در کنار گود بوعلی شروع به کار کرده است.

با اجرای مرحله اول کمپین آرزوی تهران در محله یوسف آباد و برآورده شدن برخی از آرزوی ساکنان این محله، مرحله دوم این کمیپن در محله امیرآباد اجرا می شود.

اهالی یوسف آباد با ابراز رضایت از اجرای این طرح و فراهم شدن زمینه مشارکت ساکنان در رفع مسائل شهری گفتند: اجرای چنین طرحی قطعا به رفع سریع تر مسائل شهری در محله ها کمک می کند.

الناز وهاب ساکن کوچه شانزدهم به تداوم اجرای چنین طرح های اشاره کرد و گفت: اجرای مقطعی طرح ها آسیب بیشتری می زند. بنابراین امیدوارم متولیان شهر فقط به اجرای یکبار این طرح اکتفا نکنند و چنین طرح هایی که با مشارکت اهالی اجرا می شود سرلوحه برنامه هایشان قرار دهند.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 853

به "آرزوهای شهری،به محله ها جان می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرزوهای شهری،به محله ها جان می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید