معماری و عمران

دست های پنهان در خروج سفارش های چاپی از استان فارس

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، چاپخانه پرواز شیراز از قدیمی هایی است که در خیابان لطفعلی خان زند فعالیت دارد و این روزها با بحران اقتصادی مانند دیگر بنگاه ها دست در پنجه مبارزه است.

13 تیر 1399

انواع ستون در سازه، از نوع آرماتورها تا شکل ستون

انواع ستون در سازه بسیار متنوع هستند و هر کدام تحت شرایط و در فضایی خاص استفاده می شوند. ستون در واقع یک جزء ساختمانی قائم است که بارهای وارد شده بر سازه را تحمل می کند. ستون در واقع می تواند بار ها را از سقف، دال کف، دال سقف یا تیر به کف یا فوندانسیون سازه...

4 تیر 1399

خبرنگاران عضو شورای شهر همدان: زمین های ورزش محلات تا نیمه خرداد تکمیل شود

همدان- خبرنگاران- رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: زمین های در دست احداث ورزش محلات باید تا نیمه خردادماه امسال تکمیل و به بهره برداری برسد.

27 خرداد 1399

چطور خانه خود را سریع تر اجاره دهیم؟

خرید، فروش و رهن و اجاره یک ملک از مهم ترین معاملاتی است که روزانه در شمار زیادی انجام می گردد و هیچ پایانی ندارد. این گونه معاملات بسیار مهم و حساس هستند، به طوری که اگر در شرایط خوبی انجام شوند، سود زیادی نصیب هر دو طرف معامله خواهد شد و یک اشتباه کوچ...

26 خرداد 1399

تاریخ عرضه شورش در شهر 4 تعیین شد

پس از نزدیک به دو سال صحبت از ساخت چهارمین قسمت مجموعه بازی های شورش در شهر، بالاخره تاریخ انتشار این بازی تعیین شده است. بازی شورش در شهر 4 (Streets of Rage 4) قرار است در روز 30 آوریل امسال میلادی، یعنی کمتر از دو هفته دیگر، عرضه گردد.

23 خرداد 1399

قسط یک میلیونی برای وام 40 میلیونی تعمیر مسکن مهر!

در حالی بانک مسکن از پرداخت وام 40 میلیون تومانی تعمیر مسکن مهر برای مشتریان خوش حساب خبر داده که اقساط ماهانه این وام یک میلیون تومان خواهد بود.

17 خرداد 1399

بقعه شیخ کشف الدین انصاری در خلخال سال جاری بازسازی می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل گفت: بازسازی و بازسازی بقعه شیخ کشف الدین انصاری در خلخال از جمله برنامه های امسال در این شهرستان است.

8 خرداد 1399

خبرنگاران ابلاغ اعتبار100 میلیارد تومانی برای تجهیز هنرستان های سراسر کشور

تهران - خبرنگاران - رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از تخصیص و توزیع اعتبار 100 میلیارد تومانی برای تجهیز هنرستان های سراسر کشور خبر داد.

4 خرداد 1399

بیش از 16 هزار واحد مسکونی روستایی قم نوسازی می گردد

خبرنگاران: مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم گفت: با توجه به این که در استان قم 16 هزار خانوار روستایی زندگی می نمایند، اگر تسهیلات به این خانوارها پرداخت گردد تا پنج سال آینده تمام واحدهای روستایی مقاوم سازی می گردد.

24 اردیبهشت 1399

علاقه زنان به کفش دلیل انتخاب شخصیت اول فیلم شد، قضاوت با کفش ها

خبرنگاران- گروه هنر: پاهایی که به جهان می آیند، عظیم می شوند، با کفش ها همراه می شوند و کفش هایی که عاشق می شوند و... این پاها و کفش ها بازیگران اصلی فیلم 316 هستند که این روزها روی پرده سینماهای هنر و تجربه رفته است؛ فیلمی که چهره ها نمایش پیدا نمی نمایند...

18 اردیبهشت 1399

عمران خان و بحران گندم و شکر

انتشار نتیجه تحقیقات درباره علت بحران گندم و شکر در پاکستان که اواخر دی ماه سال گذشته باعث احتکار و گرانی بی سابقه این دو کالای اساسی مردم شد، بحران جدیدی را پیش روی دولت عمران خان همزمان با پدیده شیوع کرونا در این کشور به وجود آورد تا جایی که نخست وزیر...

7 اردیبهشت 1399

خبرنگاران 63 درصد واحدهای مسکونی روستاهای استان تهران فرسوده است

تهران- خبرنگاران- معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان تهران گفت: 63 درصد از واحدهای مسکونی روستاهای این استان فرسوده و نامقاوم است که احتیاج به بازسازی و نوسازی دارد.

5 اردیبهشت 1399

برج چاچا باتومی ، سازه ای تزئین شده با سبک معماری عثمانی

جاذبه های تاریخی و مدرن ، آب و هوای مطلوب نیمه گرمسیری مرطوب ، طبیعت زیبا ، سواحل جذاب ، تفریحات مهیج ، امکانات مناسب گردشگری و … همگی از جمله عواملی هستند که باعث جذب گردشگر به شهر زیبای باتومی می شوند . باتومی شهری توریستی و کوچک در گرجستان است که به...

28 فروردین 1399

سندروم کاخ نشینی با رواج نماهای رومی

خبرنگاران/همدان نایب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان شهرستان ملایر گفت: آنچه که امروزه در سطح شهر نمای کلاسیک نامیده می گردد، شباهت و کپی برداری از مصالح، جزئیات و تناسبات ساختمان های دوره کلاسیک یونان و روم باستان یا دوره نئوکلاسیک است.

1 فروردین 1399

هتل عباسی اصفهان ؛ تاریخ کهن در خدمت توریسم مدرن

هتل عباسی اصفهان یکی از جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می گردد، زیرا از معماری اصیل و سنتی ایرانی برخوردار است.

10 اسفند 1398

خانه های دوقلو و هندسی

استودیوی معماری WOJR ساختمانی در شمال ایالت نیویورک طراحی نموده که ‘Twins نام دارد و از ترکیب دو فرم هندسی تشکیل شده است. این ساختمان شامل دو خانه جدا از هم بوده و برای دو برادر ساخته شده است.هر یک از خانه ها شکلی متفاوت با دیگری دارد، یکی شش ضلعی و دیگری چهار...

9 اسفند 1398

فرصت سوزی در منطقه گردشگری ملارد، خوشنام حال و روز خوشی ندارد

خبرنگاران-گروه استان ها: امروزه گردشگری به یکی از حوزه های درآمدزا و جذاب در جهان تبدیل شده و ارزآوری و سودآوری آن به اندازه ای است که عنوان صنعت را در کنار خود یدک می کشد.

4 اسفند 1398