آورده اولیه طرح جهش مسکن چقدر است؟

به گزارش وبلاگ خرید، به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: مبلغ 20 میلیون تومان، برای متقاضیان تایید صلاحیت شده است که در صورت تایید شرایط نهایی از طریق پیامک به آنها اعلام خواهد شد.

آورده اولیه طرح جهش مسکن چقدر است؟

وی ادامه داد: این پیامک برای دریافت آورده اولیه از طریق سرشماره معین به شماره تلفن سرپرستان خانوار ارسال خواهد شد و در نظر داریم اطلاع رسانی دقیقی در این زمینه داشته باشیم تا کلاهبرداری انجام نشود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: واریز آورده اولیه متقاضیان نهضت ملی در 4 تا 5 مرحله انجام خواهد شد که در این زمینه نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای معین سقف تسهیلات نهضت ملی نیز روز گذشته به تصویب شورای پول و اعتبار رسید و بر این اساس طرح نهضت ملی مسکن یک گام دیگر به اجرا نزدیک شد.

متقاضیان مسکن در تهران 450 میلیون تومان، در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت (کلان شهرها) 400 میلیون تومان و در مراکز استان ها 350 میلیون تومان تسهیلات ساخت دریافت خواهند کرد.

رقم این تسهیلات در سایر شهرها 350 میلیون تومان و برای مسکن روستایی 250 میلیون تومان است.

سود تسهیلات، متغیر و بستگی به دهک درآمدی خانوار دارد و دولت از دهک های پایین حمایت خواهد کرد.

قرار است چهار میلیون واحد مسکونی در مدت چهار سال در طرح نهضت ملی مسکن ساخته شود که اکنون مراحل ثبت نام آن در حال انجام است.

عملیات اجرایی این طرح نیز از هفته نخست آبان ماه در بیشتر استان ها آغاز شده است. تا به امروز نزدیک به 900 هزار نفر در طرح نهضت ملی از طریق سامانه ثمن ثبت نام کرده اند.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8586

به "آورده اولیه طرح جهش مسکن چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آورده اولیه طرح جهش مسکن چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید