ابزار های سنگی باستانی که ساخت انسان ها نیست

به گزارش مجله بای بلاگ، به گفته پژوهشگران، مجموعه ابزار های سنگی چند ده هزار ساله ای که در بزریل کشف شده است، در حقیقت به وسیله میمون ها ساخته شده اند.

ابزار های سنگی باستانی که ساخت انسان ها نیست

به گزارش ایسنا، محققان دریافتند که مجموعه ابزار های سنگی 50 هزار ساله ای که در منطقه پدرا فورادا واقع در استان پیاوی کشور برزیل کشف شده بودند، به وسیله میمون ها خلق شده اند.

پدرا فورادا مجموعه ای از بیش از 800 محوطه باستان شناسی است که صد ها سنگ نگاره 12هزار ساله را در خود جای داده است. در این مکان زغال چوب های به جای مانده از آتش های بسیار قدیمی و مجموعه ای از سنگ های شکسته شده ای که به عنوان ابزار در نظر گرفته می شوند نیز کشف شده است. قدمت این ابزار های سنگی به حدود 50 هزار سال پیش بازمی شود.

پیش تر گمان می رفت این ابزار های سنگی را انسان هایی خلق نموده باشند که پیش از مردم کلوویس در آمریکای شمالی زندگی می کردند، اما نتایج تحقیقاتی که در ژورنال هولوسن (The Holocene) منتشر شده است، نشان می دهد این مجموعه ابزار های سنگی را میمون های کپوچین یا شنل پوشیان ساخته اند.

میمون های کپوچین از زیرخانواده گونه میمون های شنل پوش هستند که در جنگل های استوایی آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی و شمال آرژانتین زندگی می نمایند.

میمون های کپوچین به عنوان باهوش ترین نوع میمون های دنیا تازه شناخته می شوند. محققان این نوع میمون ها را حین استفاده از سنگ رودخانه برای شکستن میوه های درخت مشاهده نموده اند.

آگوستین آگنولین (Agustín Agnolín) که یک باستان شناس از موسسه ملی انسان شناسی آمریکای لاتین (INAPL) است، با همکاری فدریکو آگنولین (Federico Agnolín) دیرینه شناس بنیاد آزارا و موزه علوم طبیعی آرژانتین سنگ های کشف شده در منطقه پدرا فورادا و سنگ های سایر منطقه ها مربوط به دوران پلیستوسن در برزیل را با ابزار های سنگی که میمون های کپوچین امروزی خلق نموده اند، مقایسه کردند.

محققان دریافتند که این ابزار ها متعلق به محوطه های پلیستوسن، همانند پدرا فورادا با سنگ هایی که به وسیله میمون های کپوچین ساخته شده اند دارای سازگاری هستند.

محققان در نهایت اعلام کردند: می توانیم اطمینان داشته باشیم که محوطه های باستان شناسی بزریل منشا انسانی نداشته و محل زندگی میمون های کپوچین بوده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 دی 1401 بروزرسانی: 14 دی 1401 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8875

به "ابزار های سنگی باستانی که ساخت انسان ها نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابزار های سنگی باستانی که ساخت انسان ها نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید