ابعاد جدید قرارداد فاجعه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران

به گزارش مجله بای بلاگ، به گزارش خبرنگاران، در حالی که پرونده حقوقی شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران (و برعکس) در فیفا جریان دارد، زوایای جدیدی از قرارداد این سرمربی بلژیکی با فوتبال ایران منتشر شده که نشان می دهد مسئولان فدراسیون قراردادی به مراتب بدتر از قرارداد کی روش با ویلموتس منعقد نموده اند و در صورت بازنده شدن در این پرونده باید میلیاردها تومان ضرر پرداخت نمایند.

ابعاد جدید قرارداد فاجعه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران

در قرارداد مارک ویلموتس آمده است که فدراسیون فوتبال ایران موظف است برای هر سال مبلغ 2 میلیون و 250 هزار یورو خالص را به وی پرداخت کند. براساس این قرارداد مبلغ کل دریافتی ویلموتس از فدراسیون فوتبال ایران تا سرانجام جام جهانی 2022 قطر 7 میلیون و 875 هزار یورو خالص است که باید به صورت سالانه و هر سه ماه یک قسط به این مربی بلژیکی پرداخت شود.

این قرارداد در حالی منعقد شده که کارلوس کی روش در چهار ساله دوم فعالیتش در تیم ملی ایران برای هر سال مبلغ یک میلیون و 400 هزار یورو دریافت می کرد.

نکته دیگر در قرارداد سرمربی تیم ملی این است که مالیات آن برعهده فدراسیون فوتبال است و این فدراسیون باید اسناد و مدارک کامل پرداخت مالیات را به مارک ویلموتس ارائه دهد!

در این قرارداد اشاره شده است که علاوه بر حقوق، فدراسیون فوتبال متعهد می شود که مبالغی را به عنوان پاداش به سرمربی تیم ملی پرداخت نماید. در تبصره یک این قرارداد آمده است که مبلغ 6 هزار یورو بابت هر برد و مبلغ 3 هزار یورو بابت هر تساوی در راه رسیدن به جام جهانی 2022 به سرمربی تیم ملی پرداخت می شود. جالب اینکه قید شده است که مبلغ فوق می بایست قبل از مسابقه رسمی بعدی پرداخت شود.

در تبصره دو این بخش هم آمده است که فدراسیون فوتبال می بایست 10 درصد از مبالغ دریافتی از فیفا را به سرمربی تیم ملی ایران پرداخت نماید. در تبصره سه این بخش آمده است که در ایام جام جهانی، فدراسیون می بایست 10 درصد پاداش های پرداختی فیفا را در همان ایام به سرمربی تیم ملی پرداخت نماید!

ضمن اینکه دستیاران سرمربی تیم ملی هم به طور جداگانه با فدراسیون فوتبال قرارداد امضا خواهند کرد و هر کدام مبلغ قراردادشان را به صورت جدا دریافت خواهند کرد.

در این قرارداد قید شده است که اگر فدراسیون بخواهد قرارداد خود را یکطرفه و براساس قوانین مورد پذیرش فیفا و دادگاه بین المللی ورزش فسخ کند، سرمربی تیم ملی می تواند حقوق ثابت سه ماه خود را به عنوان خسارت دریافت کند.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 2461

به "ابعاد جدید قرارداد فاجعه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابعاد جدید قرارداد فاجعه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید