اجرای طرح کاداستر در 50 هزار هکتار از اراضی ملی شمیرانات

به گزارش وبلاگ خرید، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات گفت: برای اجرای طرح کاداستر تا به امروز 50 هزار هکتار از اراضی ملی شمیرانات زیرپوشش اجرای طرح کاداستر قرارگرفته است.

اجرای طرح کاداستر در 50 هزار هکتار از اراضی ملی شمیرانات

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از مهر، حسن شکری از اجرای طرح کاداستر در سطح 50 هزار هکتار از اراضی ملی شمیرانات، استان تهران اطلاع داد و اظهار کرد: مراحل کاداستری شدن 20 هزار هکتار از این اراضی به سرانجام رسیده و اقدامات لازم برای صدور اسناد تک برگی در حال اجرا است.

وی ادامه داد: برای 30 هزار هکتار دیگر این اراضی نقشه های اصلاحی تهیه شده است و در کمیته فنی ممیزی استان در حال آنالیز است و پس از تایید این کمیته فرایند صدور اسناد تک برگ کاداستری با همکاری اداره ثبت اسناد صورت خواهد گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات منابع طبیعی شهرستان شمیرانات با اشاره به این که برای بیش از 90 درصد اراضی ملی این شهرستان سند مالکیت دفترچه ای صادرشده است، اظهار کرد: بر اساس طرح کاداستر تمامی اراضی که دارای سند مالکیت دفترچه ای هستند پس از طی مراحل اجرای این طرح تبدیل به اسناد تک برگ کاداستری خواهند شد و همچنین اراضی که بدون سند مالکیت هستند زیرپوشش این طرح قرار می گیرند.

شکری به اهمیت سند مالکیت کاداستری اشاره نمود و گفت: صدور اسناد تک برگی اقدامی مهم و مؤثر در تأمین امنیت فردی و اجتماعی جامعه است و با توجه به بالابود ضریب امنیت این سیستم و سرعت در پاسخگویی به مراجعین اجرای این طرح از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی درباره مزایای این طرح اظهار کرد: ازآنجایی که با اجرای این طرح اراضی ملی و مستثنیات کاملاً منفک و معین می گردد ازاین رو ضمن تثبیت حقوق و مالکیت دولت، از تجاوز و تصرف به عرصه های ملی و بیت المال جلوگیری شده و زمینه بسیاری از مسائل و سو استفاده های احتمالی کاهش می یابد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات اعلام کرد: با عزم و اراده موجود در مجموعه منابع طبیعی و تعامل خوبی که با اداره ثبت و واحدهای ثبتی وجود دارد درصدد هستیم تا تمامی اراضی ملی شمیرانات زیرپوشش اجرای طرح کاداستر قرار گیرد و برای این اراضی اسناد تک برگ کاداستری صادر گردد.

لازم به ذکر است وسعت اراضی ملی شهرستان شمیرانات حدود 140 هزار هکتار است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 345

به "اجرای طرح کاداستر در 50 هزار هکتار از اراضی ملی شمیرانات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح کاداستر در 50 هزار هکتار از اراضی ملی شمیرانات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید