احتمال تمدید 6 ماهه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان

به گزارش مجله بای بلاگ، در حالیکه بایدن خروج از افغانستان تا اول ماه می را سخت خوانده، منابع از آنالیز تمدید 6 ماهه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان توسط کاخ سفید خبر می دهند.

احتمال تمدید 6 ماهه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، دو منبع مطلع درباره فرایند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان اعلام کردند که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا حفظ نظامیان آمریکایی در افغانستان تا ماه نوامبر را در دست آنالیز دارد.

این منابع به ان بی سی نیوز گفتند که بایدن در گفت وگو با اعضای تیم امنیت ملی خود با اقدامات وزارت دفاع برای حفظ نیروها در افغانستان تا فراتر از اول ماه می مخالفت نموده است، اما ترغیب شده که تمدید 6 ماهه حضور نیروها را آنالیز کند.

براساس این گزارش، ارتش آمریکا چندین گزینه از جمله خروج کامل نیروها تا اول ماه می، حضور نیروها در افغانستان به مدت نامحدود یا حفظ نیروها در افغانستان به مدت مشخص شده توسط بایدن را ارائه نموده است.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز می گوید که آنالیز توافقنامه قطر همچنان در جریان است و هنوز تصمیمی درباره آینده حضور نیروها در افغانستان اتخاذ نشده است.

پیش از این بایدن خروج همه نظامیان آمریکایی از افغانستان تا اول ماه می را سخت خوانده و درباره احتمال تمدید حضور نیروهای خارجی فراتر از این تاریخ نیز گفته بود که اگر مهلت خروج تمدید گردد خروج کامل از افغانستان خیلی طولانی تر نخواهد شد.

این در حالی است که طالبان هشدار داده که اگر آمریکا توافقنامه قطر را به تاخیر بیاندازد و یا نقض کند این تصمیمی اشتباه خواهد بود و حملات علیه نیروهای این کشور از سرگرفته می گردد.

ذبیح الله مجاهد سحنگوی طالبان گفته بود: اگر آن ها این پیمان را نقض نمایند، ما نیز وظیفه داریم که یک کشور آزاد داشته باشیم، ولی اگر آن ها به روش مسالمت آمیز به ما اجازه آزادی نمی دهند، ما از طریق جنگ کشور خود را آزاد خواهیم کرد.

.

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 6684

به "احتمال تمدید 6 ماهه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تمدید 6 ماهه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید