اخاذی با ظاهری موجه از 16 دختر و پسر نوجوان

به گزارش مجله بای بلاگ، سه مرد که با ظاهری خاص سراغ دختران و پسران نوجوان می رفتند و از آنها اخاذی می کردند، مورد محاکمه قرار گرفتند.

اخاذی با ظاهری موجه از 16 دختر و پسر نوجوان

به گزارش شرق، پسر نوجوانی به مأموران پلیس مراجعه کرد و گفت که از سوی سه مأمور مورد سرقت نهاده شده است. این پسر نوجوان گفت: من و دختر مورد علاقه ام در پارک نشسته بودیم و داشتیم صحبت می کردیم که سه مرد با چهره ای خاص سراغ ما آمدند. چون من و آن دختر با هم نسبتی نداشتیم، من خیلی ترسیدم. آن سه مرد از من پرسیدند با دختر نوجوان چه نسبتی داری، من هم گفتم نسبتی نداریم. آنها چاقو درآوردند و از ما خواستند پول و تلفن همراهمان را بدهیم ما هم از ترس دادیم.

بعد از ثبت شکایت این پسر نوجوان و دختری که همراهش بود، چند شهفرایند دیگر نیز شکایاتی مشابه مطرح کردند.

مأموران در تحقیقات خود متوجه شدند سه مردی که از نوجوانان اخاذی می نمایند افرادی هستند که تحت پوشش افراد موجه سراغ دختران و پسران جوان که رابطه محبت آمیز با هم دارند، می فرایند و از آنها اخاذی می نمایند. پلیس با تحقیقات ویژه ای که انجام داد پیروز به شناسایی سه مرد اخاذ شد و آنها را بازداشت کرد.

وقتی سه متهم مورد بازپرسی نهاده شدند به جرائم خود اعتراف کردند و گفتند: ما هر سه بی کار بودیم. پولی برای خرج کردن نداشتیم به همین دلیل تصمیم گرفتیم خودمان را افراد موجهی که قصد نصیحت کردن دارند معرفی و سپس اخاذی کنیم. ما یک بی سیم قلابی خریداری کردیم. چون می دانستیم افراد بزرگسال نمی ترسند، به سراغ نوجوان ها رفتیم. می دانستیم آنها اگر رابطه عاطفی با کسی داشته باشند از پدر و مادر خودشان مخفی می نمایند. وقتی به بهانه بازداشت آنها را گوشه ای می کشیدیم، هرچه داشتند می گرفتیم و بعد فرار می کردیم.

متهمان به 16 فقره زورگیری از دختران و پسران نوجوان اعتراف کردند. با صدور کیفرخواست پفراینده برای رسیدگی به شعبه 11 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. در جلسه رسیدگی به این پفراینده ابتدا شاکیان در صندلی نهاده شدند و خواهان مجازات متهمان شدند.

یکی از شاکیان که دختر نوجوانی بود، گفت: من به همراه پسری در پارک نشسته بودم که سه مرد با چهره ای خاص و موجه به سراغ من آمدند. آنها اصلا با پسری که همراهم بود کار نداشتند؛ من را به گوشه ای کشاندند و با چاقو تهدیدم کردند و مقداری طلا و تلفن همراهم را از من گرفتند.

سپس شاکی دیگر پفراینده در صندلی نهاده شد. او گفت: سه مرد هیکل های درشتی داشتند و طوری حرف زدند که ما فکر کردیم از ارگان خاصی هستند به همین دلیل به آنها احترام گذاشتیم. بعد یکی از آنها من را کنار کشید و گفت بدون اینکه مقاومت کنی هرچه پول داری به من بده. وقتی چاقو را دیدم خیلی ترسیدم و هرچه داشتم به او دادم.

وقتی نوبت به متهمان رسید آنها جرائم خود را قبول کردند. یکی از متهمان گفت: ما سعی می کردیم نوع لباس پوشیدن مان طوری باشد که کسی به ما شک نکند و نپرسد چه کاره هستیم. بیشتر هم سراغ دختر و پسرهای نوجوان می رفتیم آنها هم بدون اینکه مقاومت نمایند هرچه داشتند می دادند. آنها خودشان از ترس به ما پیشنهاد می کردند چیزی بدهند تا ما رهایشان کنیم و برویم. حتی نمی پرسیدند که ما از کجا یا چه کاره هستیم. چندباری که این رخ داد ما هم فکر کردیم که می توانیم از افراد بیشتری اخاذی کنیم و این کار را ادامه دادیم.

متهمان گفتند: ما سراغ افرادی که کمی بزرگسال بودند و حدس می زدیم از ما کارت شناسایی می خواهند یا مقاومت می نمایند، نمی رفتیم. بیشتر افرادی که از آنها پول می گرفتیم بچه سال بودند.

در این هنگام قاضی از متهمان پرسید اگر مدعی هستند دختران و پسران نوجوان خودشان پول می دادند پس چرا چاقو روی آنها می کشیدند. متهمان گفتند: ما برای اینکه آنها بترسند، این کار را می کردیم و اصلا قصد آسیب زدن به آنها را نداشتیم. اگر کسی مقاومت می کرد ما رهایش می کردیم و کاری به کارش نداشتیم، اما بیشتر آنها می ترسیدند و خودشان به ما پول می دادند. بعد از گفته های متهمان وکلای آنها در صندلی حاضر شدند و دفاعیات خود را مطرح کردند و خواهان گذشت شاکیان شدند.

در انتها هیئت قضات برای تصمیم گیری در این خصوص وارد شور شدند.

mahsanblog.ir: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

1com.ir: مجله کامپیوتر | مجله کاربردی فناوری در صنعت گردشگری

heevblog.ir: هیو بلاگ | سیستم مدیریت محتوای هیو بلاگ

dabiblog.ir: دَبی بلاگ، سیستم مدیریت محتوای دَبی

persinablog.ir: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: فرارو
انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7364

به "اخاذی با ظاهری موجه از 16 دختر و پسر نوجوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخاذی با ظاهری موجه از 16 دختر و پسر نوجوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید