ارتباط اختلالات اینترنتی با خاموشی های اخیر

به گزارش مجله بای بلاگ، طبق اعلام برخی شهروندان، آنتن گوشی برخی از مشترکان در برخی مناطق با قطعی روبرو شده که احتمال می رود ناشی از قطعی برق است.

ارتباط اختلالات اینترنتی با خاموشی های اخیر

برخی از مشترکان تلفن همراه در مناطق مختلف عنوان کردند که با قطعی آنتن موبایل هایشان روبرو شده اند. پیگیری این موضوع از اپراتورها حاکی از آن است که این موضوع می تواند به قطعی برق در تهران ارتباط داشته باشد. سخنگوی صنعت برق اعلام کرده که در برخی از مناطق کشور محدودیت موقتی به دنبال موضوع محدودیت سوخت نیروگاه ها اعمال شده است که باعث شده در برخی مناطق خاموشی مقطعی داشته باشیم. قطع برق در برخی بخشهایی از مناطق 2، 3، 6، 9، 11،13 و 14 تهران اتفاق افتاده و این محدودیت موقتی بدنبال موضوع محدودیت سوخت نیروگاه ها اعمال شده است که باعث شد در برخی مناطق خاموشی مقطعی داشته باشیم.

به گفته مسوولان صنعت برق، به محض اینکه مشکل سوخت و محدودیت تامین گاز برطرف شود، خاموشی هم نخواهیم داشت.

باتری های سایت های BTS، وظیفه تاب آوری برای تامین برق تجهیزات و آنتن را دارند که البته تاب آوری سایت ها به بازه دو تا چهار ساعته محدود است و اگر قطعی برق ادامه پیدا کند، این سایت ها هم خاموش می شوند.

البته در شرایط خاص و حوادث غیرمترقبه مثل سیل و زلزله، برای سایت ها از دیزل ژنراتور هم استفاده می شود، اما اگر از موتور برق یا دیزل ژنراتورها در سطح گسترده استفاده شود، آن هم با این حجم از آلودگی، زیان زیادی به طبیعت وارد می کند.

در حالی که شرکت توانیر اعلام کرده امکان اطلاع رسانی درباره خاموشی و قطعی برق وجود نداشته، به نظر می رسد این اتفاق پیش از این هم تکرار شده است. این در حالی است که اپراتورها معتقدند وظیفه ای برای تأمین برق ندارند و اگر برنامه قطعی برق، از قبل به شرکت هایی مثل اپراتورها که زیرساخت ارتباطی را فراهم می کنند، اطلاع رسانی شود، با برنامه ریزی بهتر می توان از بروز گسترده قطعی موبایل هم جلوگیری کرد.،ایسنا

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5760

به "ارتباط اختلالات اینترنتی با خاموشی های اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط اختلالات اینترنتی با خاموشی های اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید