استعفای پلیسِ قاتل جوان سیاه پوست آمریکایی

به گزارش وبلاگ خرید، در پی اعتراضات مداوم به قتل جوان 20 ساله به ضرب گلوله مامور پلیس شهر بروکلین سنتر در ایالت مینه سوتا، این مامور و همچنین رئیس پلیس این شهر استعفا کردند.

استعفای پلیسِ قاتل جوان سیاه پوست آمریکایی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مقامات آمریکایی روز سه شنبه از استعفای مامور پلیس ضارب دانته رایت جوان 20 ساله سیاه پوست آمریکایی و رئیس پلیس شهر بروکلین سنتر در ایالت مینه سوتا اطلاع دادند؛ قتلی که بار دیگر بعد از قتل جورج فلوید اعتراضات علیه خشونت و نژادپرستی پلیس آمریکا را در پی داشته است.

به گزارش شبکه ان بی سی نیوز، کیم پاتر مامور زن 26 ساله اداره پلیس این شهر روز یکشنبه این جوان را از ناحیه قفسه سینه هدف گلوله قرار داد که بر اثر جراحت ناشی از آن جان خود را از دست داد.

مایک الیوت شهردار بروکلین سنتر هم از استعفای تیم گانون رئیس پلیس این شهر در پی این حادثه و اعتراضات پس از آن اطلاع داد.

ساعاتی بعد از اعلام این استعفاها، درگیری هایی بین معترضان به قتل جوان سیاه پوست و ماموران نزدیک اداره پلیس این شهر رخ داد و پلیس به معترضان 90 دقیقه قبل از ساعت منع آمد و شد شبانه که برای ممانعت از اعتراضات وضع شده، دستور داد متفرق شوند.

در سومین شب پیاپی از اعتراضات مردم آمریکا به قتل این جوان، معترضان با تجمع در مقابل اداره پلیس شهر بروکلین سنتر نام دانته رایت را فریاد زدند و شعار جان سیاهپوستان اهمیت دارد سر دادند.

انتشار تصاویر ویدئویی در شبکه های اجتماعی، نیروهای پلیس را در حال شلیک نارنجک های صوتی و دودزا به سمت جمعیت معترضان نشان می دهد و مأموران پلیس از پشت بلندگو از خبرنگاران حاضر در جمعیت معترضان می خواهد تا هرچه سریع تر محل اعتراضات را ترک نمایند.

پیش از این، رئیس پلیس بروکلین سنتر در حومه مینیاپولیس، محل قتل فلوید، در توجیه این حادثه گفته بود که افسر پلیس مورد نظر در صدد استفاده از شوکر الکتریکی علیه دانته بوده اما به اشتباه با سلاح گرم به وی شلیک نموده است.

در ماههای اخیر، اعتراضات در مینیاپولیس بسیار افزایش یافته و این در حالی است که دادگاه دو مامور سابق پلیس آمریکا که به قتل جورج فلوید متهم هستند، در شهر مینیاپولیس در حال برگزاری است و وارد سومین هفته خود شده است.

از اوایل خرداد ماه و پس از اقدام پلیس مینیاپولیس به قتل جورج فلوید، شهروند 46 ساله سیاه پوست به وسیله فشردن زانو بر روی گردنش به مدت حدود 9 دقیقه، اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا و تبعیض های نژادپرستانه از شهر مینیاپولیس شروع شد و به دیگر شهرهای آمریکا و حتی کشورهای دیگر سرایت کرد.

م

sahandblog.ir: سهندبلاگ، سیستم مدیریت محتوای سهند

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

banima.ir: بانیما | مجله گردشگری و مسافرتی بانیما

kurdeblog.ir: وبلاگ سرگرمی و بازی، مجله سرگرمی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 7022

به "استعفای پلیسِ قاتل جوان سیاه پوست آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای پلیسِ قاتل جوان سیاه پوست آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید