اطلاعیه ای درباره وراث متوفیان سهام عدالت

به گزارش وبلاگ خرید، تهران (پانا) - شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با انتشار اطلاعیه ای به وراث متوفیان سهام عدالت هشدار داد که به اخبار غیر رسمی و اظهارنظرهای غیر کارشناسی توجه نکنند.

اطلاعیه ای درباره وراث متوفیان سهام عدالت

به گزارش روابط عمومی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، در این اطلاعیه آمده است: در روزهای اخیر برخی افراد بدون صلاحیت، با اظهار نظرهای غیرکارشناسی و ارائه اطلاعات غلط، وراث متوفیان سهام عدالت را دچار سردرگمی کرده اند.

این در حالی است که شرکت سپرده گذاری مرکزی به عنوان متولی انتقال سهام متوفیان سهام عدالت به وراث، در هفته های گذشته رسما اعلام کرده است که این شرکت در حال طراحی سامانه و همکاری با دستگاه های ذی صلاح برای انجام فرایندهای این انتقال به صورت الکترونیکی است و وراث متوفیان سهام عدالت باید منتظر اطلاعیه های رسمی این شرکت باشند.

گفتنی است مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی نیز در هفته های جاری اعلام کرده است که سهام عدالت بیش از سه میلیون متوفی تا 6 ماه آینده به وراث و افراد تحت تکفل واگذار می شود.

محمد باغستانی، مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفته بود: طراحی سامانه برای واگذاری سهام عدالت متوفیان به وراث در دست انجام است و پیش بینی می کنیم تا حدود 6 ماه دیگر این سامانه به سرانجام برسد.

وی درخصوص علت طولانی شدن فرایند تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان، شرح داد: باید زیرساخت های متعددی برای واگذاری سهام این افراد ایجاد می شد و پیچیدگی هایی که برای انتقال های قهری متصور است موجب شد تا این فرایند طولانی شود.

گفتنی است، هرگونه اطلاع رسانی در خصوص سهام عدالت فقط از طریق وب سایت رسمی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به نشانی www.csdiran.ir به اطلاع عموم مشمولان سهام عدالت می رسد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 31 فروردین 1401 بروزرسانی: 31 فروردین 1401 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8706

به "اطلاعیه ای درباره وراث متوفیان سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه ای درباره وراث متوفیان سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید