اعلامیة کانگورو از هاروکی موراکامی منتشر شد

به گزارش مجله بای بلاگ، تهران (پانا) - مجموعه ای از داستان های هاروکی موراکامی، نویسنده سرشناس دنیا، با عنوان اعلامیة کانگورو منتشر شد.

اعلامیة کانگورو از هاروکی موراکامی منتشر شد

در این مجلّد که با ترجمة اسدالله حقانی توسط انتشارات آرادمان انتشار یافته، پنج داستان با نام های آخرین چمن بعدازظهر، سکوت، اعلامیة کانگورو، چکیده و کوتوله (کوتولة رقصان) آمده است.

این کتاب در 133صفحه، به بهای 25000 تومان منتشر شده است.

آرادمان پیش تر آثار دیگری از هاروکی موراکامی (پرندة کوکی و زن سه شنبه)، کازئو ایشی گورو (شام خانوادگی) و آلگرنون بلکوود (پشت درختان بید) را با ترجمة اسدالله حقانی منتشر نموده است.

در بخشی از داستان کوتوله (کوتولة رقصان) در این کتاب آمده است:

حق با کوتوله بود. حالا تمام پلیس های کشور به دنبال من هستند. کسی که هنرنمایی مرا دیده بود ـ شاید همان پیرمرد ـ به مقامات گزارش داده بود که کوتوله در بدنِ من حلول نموده است. پلیس مرا زیر نظر گرفت و از تمام کسانی که مرا می شناختند بازپرسی کرد. همکارم شهادت داد که یک بار در خصوص کوتوله با او حرف زده بودم. حکم دستگیری ام صادر شد. پلیس کارخانه را محاصره کرد. همکار قسمت 8 یواشکی پیشم آمد و به من اطلاع داد. از کارگاه بیرون زدم و به داخل سالنی که فیل های تکمیل شده را در آن انبار می نمایند پریدم. خودم را به پشت یکی از فیل های چسباندم و به جنگل گریختم و چند پلیس را در سر راهم زیر پا لِه کردم.

حالا تقریبا یک ماه است که از جنگلی به جنگل دیگر و از کوهی به کوه دیگر فرار می کنم و میوۀ وحشی و حشره می خورم و از آب رودخانه می نوشم تا زنده بمانم. اما پلیس ها که یکی دوتا نیستند. آنها بالاخره دستگیرم می نمایند؛ دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد. وقتی هم که دستگیرم نمایند، مرا به صلّابه می کشند و تکه تکه ام می نمایند. خودم که این طور شنیده ام.

کوتوله هر شب به خوابم می آید و دستور می دهد که بگذارم وارد بدنم گردد.

adeliasafar.com: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5543

به "اعلامیة کانگورو از هاروکی موراکامی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلامیة کانگورو از هاروکی موراکامی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید