اعلام آمادگی هنگامه اخوان برای آموزش به برگزیدگان آواز جشنواره موسیقی جوان

به گزارش وبلاگ خرید، تهران (پانا) - هنگامه اخوان گفت جشنواره جوان محلی برای محک زدن بچه هاست و بواسطه برگزاری این جشنواره می توان استعدادهای خوبی را کشف کرد ولی باید حمایتهای لازم از آنها انجام شود.

اعلام آمادگی هنگامه اخوان برای آموزش به برگزیدگان آواز جشنواره موسیقی جوان

به گزارش روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، هنگامه اخوان که داوری چندین دوره جشنواره موسیقی جوان را برعهده داشته در خصوص کیفیت اجرایی شرکت کنندگان در این دوره گفت: امسال صدای نوجوانان و جوانانی که در بخش آواز شرکت کرده بودند فوق العاده بودند به گونه ای که خوش صدا و دارای تحریرهای زیبایی بودند و برخی با وجود اینکه سن کمی داشتند بسیار خوب ظاهر شدند که معتقدم این عزیزان بایستی حمایت شوند چرا که معرفی این استعدادهای به معنی خواننده بودنشان نیست بلکه بایستی آنها را برای خواننده شدن آماده و حمایت کنیم و با آموزش های مناسب آنها را در جهت خواننده شدن قرار دهیم. خصوصا شرکت کنندگان شهرستانی که از امکانات موجود تهران همچون استاد خوب و آموزشگاه های مناسب به دور هستند.

این خواننده با بیان اینکه بسکمک از شرکت کنندگان با وجود اینکه صدای خوبی دارند ،ردیف نمی دانند، افزود: جشنواره محلی برای محک زدن بچه هاست و بواسطه برگزاری این جشنواره می توانیم استعدادهای خوبی را کشف کنیم ولی بایستی حمایتهای لازم را از آنها داشته باشیم. وقتی جشنواره تمام می شود آنها را به حال خود رها نکنیم بلکه با آموزشهای مناسب به آنها کمک کنیم که خواننده شوند که من خودم حاضرم با آنها کار کنم و آماده شان کنم.

اخوان ادامه داد: تشکیل گروههای مختلف از برگزیدگان جشنواره می تواند حمایت خوبی باشد اما آیا این عزیزان موسیقی و آواز را کاملا می دانند؟شعر می دانند؟ردیف موسیقی را کامل می دانند؟ درسته برگزیده جشنواره هستند اما به نظرم برای تکمیل کردن نوازندگی و خوانندگی بایستی از اساتید مجرب کمک بگیرند.

داور بخش آواز پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با بیان اینکه امکانات در تهران بیشتر است اما صدای شرکت کنندگان شهرستانی بهتر است، گفت: آموزشگاههای موسیقی در شهرستانها زیاد نیست، استادان خوبی هم وجود ندارد اما بچه هایی شهرستانها بیشتر کوشش و کوشش برای یادگیری دارند و صدایشان گرم و زیباست و بیشتر حس و حال دارند و واقعاً از درون می خوانند.

هنگامه اخوان در انتها در خصوص ارزیابی بخش آواز پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان گفت:سالهای گذشته همه کپی استاد شجریان یا بنان می خواندند اما امسال به جز یکی دو نفر کسی کپی نخوانده بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 8624

به "اعلام آمادگی هنگامه اخوان برای آموزش به برگزیدگان آواز جشنواره موسیقی جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی هنگامه اخوان برای آموزش به برگزیدگان آواز جشنواره موسیقی جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید