انتقال کرونا از طریق صحبت کردن فرد مبتلا ، اهمیت تهویه هوا در کنترل بیماری

به گزارش وبلاگ خرید، سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت تهویه هوا در کنترل انتقال ویروس کرونا، گفت: هنگام صحبت کردن بیمار مبتلا به کرونا، افشانه های حاوی ویروس که اندازه ای به مراتب کوچک تر از ریز قطرات دارند، سریع تر از حالت سکوت منتشر می شوند و اطرافیان را آلوده می کنند.

انتقال کرونا از طریق صحبت کردن فرد مبتلا ، اهمیت تهویه هوا در کنترل بیماری

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری گفت: طبق تحقیقات اجرا شده ریز قطرات و افشانه های ویروس کووید 19 نه تنها از طریق عطسه، سرفه و صحبت کردن بلکه با تنفس فرد آلوده به فضای اطراف پرتاب و در محیط های فاقد تهویه مناسب برای ساعت ها در هوا باقی می ماند. هنگام صحبت کردن بیمار مبتلا به کرونا، افشانه های حاوی ویروس که اندازه ای به مراتب کوچک تر از ریز قطرات دارند سریع تر از حالت سکوت منتشر می شوند که سرعت انتشار این افشانه ها با بلند صحبت کردن فرد مبتلا تا 50 برابر بیشتر از زمانی است که فرد سکوت می کند.

وی افزود: از طرفی طبق آخرین یافته های علمی ریزقطرات در چند ثانیه و در فاصله حداکثر 2 متری فرد مبتلا سقوط می کنند ولی افشانه های حاوی ویروس مسافت بیش از دو متر را طی می کنند و در محیط های سرپوشیده فاقد تهویه مناسب ساعت ها در هوا معلق می مانند و موجب بیمار شدن اطرافیان بیمار می شوند.

لاری ادامه داد: با فرارسیدن ایام سرد سال و بسته بودن در ها و پنجره ها در اماکن سر بسته یکی از نگرانی های ما و همکارانمان عدم تهویه مناسب هوا در محیط های سربسته است که این امر می تواند قدرت انتقال ویروس کرونا را به شکل تصاعدی افزایش دهد بنابراین درخواست ما از کلیه هموطنان کشور این است که از حضور در فضاهای سربسته و اماکن پرتجمع پرهیز کنید و در صورت حضور در این اماکن از ماسک استفاده کرده و نسبت به فاصله گذاری مناسب تا دو متر اقدام کنید.

وی همچنین تاکید کرد: از برگزاری مهمانی های خانوادگی به طور جد خودداری کنید.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را زا ما بخواهید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: buy-blog.ir شناسه مطلب: 5179

به "انتقال کرونا از طریق صحبت کردن فرد مبتلا ، اهمیت تهویه هوا در کنترل بیماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال کرونا از طریق صحبت کردن فرد مبتلا ، اهمیت تهویه هوا در کنترل بیماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید